V mnoha hospodách se těžce podvádí, říká hostinský z Divoké Šárky

5. 12. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - V mnoha hospodách se těžce podvádí, říká hostinský z Divoké Šárky „Lidi k nám musí přijít, i kdyby nechtěli,“ žertuje v rozhovoru pro E15 majitel Hostince Dívčí skok, který vede osamocenou hospodu uprostřed pražského přírodního areálu v Divoké Šárce. Z čerstvě zavedené elektronické evidence tržeb (EET) Miroslav Brychta strach nemá: „Myšlenka je správná, otázka je, zda to bude fungovat. Jestli někdo nemá pět tisíc na pokladnu, měl by hospodu v tu ránu zavřít.“

Hostinec Dívčí skok v Divoké Šárce funguje od přelomu 18. a 19. století. Od té doby se postupně zvětšovala. A podle hostinského na tom nic nezmění ani čerstvě zavedený projekt EET, který si prosadil lídr hnutí ANO Andrej Babiš.

„Systém určitě zafunguje, protože už teď se ozývají hospody, které zavřou. Byli levní, protože prodávali pivo načerno a z těchto černých peněz platili zaměstnance, kterým dali minimální mzdu a zbytek dopláceli z hotových peněz načerno vydělaných. Prodávali pivo, které nedávali do účetnictví. Byly to hospody, které na černých penězích žily a teď budou mít problém. My jsme podnikali poctivě, jsme proto v klidu,“ říká Brychta. „EET bude mít pozitivní vliv na podnikatele, protože nebudou muset čelit těm, co podnikali na černo,“ dodává.

Nesouhlasí s kritikou například Radomila Bábka, zakladatele Asociace podnikatelů a manažerů, že jde o sprosté označení podnikatelů za zloděje: „Kdo zloděj není, tomu to může být jedno, toho nikdo neobviňuje. O tom, že se ve spoustě hospod těžce podvádělo a podvádí, to ví každý, kdo je z oboru. Teď to vyplave na povrch. Jako to bylo v Chorvatsku a v Itálii, kde začali mít obchodníci u moře trojnásobné tržby, když je začali vykazovat. Mě se to nedotýká, že by mě někdo nařknul.“

S pořízením registrační pokladny neměli v Hostinci větší problém, ten spíš Brychta spatřuje v příliš krátkém jednoměsíčním období testovacího provozu. „Vzali jsme si O2 kasu za pět tisíc, které si můžete odečíst z daně. To je věc, která nikoho nepoloží. Jestli někdo nemá pět tisíc na e-kasu, tak by hospodu měl v tu ránu zavřít, protože mu hospoda nefunguje. V Německu se přecházelo na EET dva roky, ten měsíc zkušebního provozu není nic moc,“ říká Brychta s tím, že si personál za tak krátkou dobu nestihne techniku pořádně „osahat“. 

„Věřím tomu, že se systém zaběhne. Když lidi objeví všechny možnosti, tak je to ve finále posune dál. Mám známé, kteří mají jednu i dvě hospody, a ti jsou na nervy. Když začnou vykazovat tržby, tak je budou mít rázem dvojnásobný. Už jsou nervózní a přemýšlí o různých kličkách, budou zakládat s. r. o. a podobný věci,“ popisuje situaci hostinský.

Brychtův model podnikání je vzhledem k odříznuté poloze hospody od hlavního dopravního proudu poměrně specifický. „Lidi říkají, že je to tu jako ve Švýcarsku, jako na horách. Od Evropské ulice jste tu za čtvrt hodiny a nevíte, že jste v Praze. Problém jsou ale hrozné výkyvy tržeb. Návštěvnost je silně závislá na počasí,“ přiznává.

„My se nepropagujeme nikde, protože to nemá cenu. Když svítí sluníčko, tak přijde tolik lidí, že nevíme, kam dřív skočit, když prší, tak lidi nepřijdou ani na domluvenou oslavu,“ tvrdí hostinský s dodatkem, že je Hostinec jedinou hospodou v celém údolí. „Lidi k nám musí přijít, i kdyby nechtěli,“ žertuje.

Jeho rodinný podnik nemá zaměstnance, ale pár brigádníků na DPP. Hlavní práce je ale na něm a manželce, se kterou turistům nabízí jednoduché občerstvení. „Jsme zaměření na obyčejné lidi. Nechceme z nich vytáhnout peníze. Jsme radši, když přijdou na jedno pivo několikrát do týdne, než aby přišli jednou a utratili tisícovku,“ vysvětluje Brychta závěrem.

Převzato z deníku E15, autor: Jiří Liebreich

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek