V Praze se konal pátý ročník semináře „Jak se stát dodavatelem EU – Fondy vnější spolupráce EU“

18. 4. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - V Praze se konal pátý ročník semináře „Jak se stát dodavatelem EU – Fondy vnější spolupráce EU“ Náměstek ministra pro řízení evropské sekce Ivo Šrámek uvítal dne 15. dubna 2016 v Černínském paláci na semináři více než šedesát zástupců českých podnikatelů, nevládních organizací a veřejných institucí.

Náměstek Šrámek zdůraznil, že Fondy vnější spolupráce EU představují pro české subjekty příležitost, ocenil dosavadní úspěchy českých organizací v již realizovaných projektech a ujistil o setrvalé podpoře Ministerstva zahraničí. Účastníci se seznámili s praktickými radami odborníků ohledně příležitostí získat financování z fondů Evropské unie určených pro třetí země, a se zkušenostmi zástupců úspěšných firem.

Cílem každoročních seminářů je pomocí konkrétních a aktuálních informací i praktických zkušeností pomoci k úspěchu českým subjektům. Zástupci příslušných generálních ředitelství Evropské komise v Bruselu zavítali do Prahy již popáté, a spolu s kolegy z Ministerstva zahraničních věcí a České rozvojové agentury pomohli osvětlit možnosti účasti ve výběrových řízeních na zakázky financované z evropských prostředků.

Výběrová řízení na projekty vnější spolupráce EU v mnoha oblastech jsou pravidelně vypisována na webových stránkách Evropské komise (EuropeAid).

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek