V Praze se konal seminář zaměřený na perspektivy spolupráce mezi ČR a Čínou v oblasti letectví

8. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - V Praze se konal seminář zaměřený na perspektivy spolupráce mezi ČR a Čínou v oblasti letectví Ministerstvo zahraničních věcí ČR společně s českou ambasádou v Pekingu uspořádalo 7. září 2016 v Černínském paláci seminář nazvaný „Letectví – perspektivy bilaterální spolupráce ČR a ČLR“. Seminář se konal u příležitosti organizace týdenního workshopu pro delegaci Úřadu pro civilní letectví ČLR. Účastníky semináře na Ministerstvu zahraničních věcí ČR přivítal náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa.

Účastníci semináře z řad diplomacie, úřadů státní správy a firemního sektoru měli příležitost dozvědět se informace o aktuálním vývoji bilaterální spolupráce mezi ČR a ČLR v oblasti letectví. Na semináři vystoupili ředitel odboru států Asie a Pacifiku MZV ČR Marek Libřický, ředitel Divize všeobecného letectví Odboru letových standardů Úřadu pro civilní letectví ČLR Chen Guangcheng, Petr Hýl z Čínsko-českého leteckého spolku a Jan Fridrich z Letecké amatérské asociace ČR. Ekonomický diplomat zastupitelského úřadu ČR v Pekingu mj. informoval o možnostech zapojení firem do projektu Aviation Partnership Project mezi EU a ČLR.

Primárním cílem týdenního workshopu pro delegaci Úřadu pro civilní letectví ČLR je propagace tzv. A-Z řešení, v jehož rámci ČR Číně dlouhodobě nabízí své zkušenosti, schopnosti, know-how a výrobky z oblasti civilního letectví.

Spolupráce mezi ČR a ČLR v oblasti letectví se v posledních letech velmi dobře a dynamicky rozvíjí. Mezi její největší dosavadní úspěchy patří fungování již tří přímých leteckých linek mezi Prahou a ČLR, konkrétně Pekingem, Šanghají a Chengdu a uzavření bilaterální technické dohody o certifikaci ultralehkých letadel mezi Ministerstvem dopravy ČR a Úřadem pro civilní letectví ČLR, k němuž došlo v březnu 2016 v Praze.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek