V Praze se konalo Česko-korejské obchodní a kulturní fórum

3. 12. 2015 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Při příležitosti návštěvy prezidentky Korejské republiky Pak Kun-hje se 2. prosince 2015 konalo v pražském hotelu Hilton Česko-korejské obchodní a kulturní fórum. Akci organizovala Hospodářská komora České republiky spolu s Korejskou agenturou na podporu obchodu a investic a jejím cílem bylo představit Českou republiku jako ideální lokalitu pro investování.

Během dopoledních seminářů zde investiční prostředí v České republice za agenturu CzechInvest, která pomohla do České republiky přivést korejské investice v hodnotě 77 miliard korun, představilTomáš Vavrečka – ředitel Divize zahraničních aktivit agentury CzechInvest. V rámci fóra vystoupili i zástupci českých společností například Vítkovice Machinery Group či Škoda Auto, konaly se také B2B setkání mezi zástupci korejských a českých společností. V rámci VIP části programu pak promluvila i prezidentka korejské republiky.

Zájem korejských investorů o Česko nadále roste, hovoří se například o spolupráci v rámci jaderné energetiky. Mezi největší korejské investice v Česku z poslední doby patří továrny společností Nexen Tire a Hyundai Mobis. Korejské zájmy ale mohou ležet i jinde: "V současné době vidíme i to, že korejské firmy mají zájem spolupracovat na úrovni malých a středních firem v podstatně větší míře," říkágenerální ředitel CzechInvestu Karel Kučera.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek