V říjnu byla založena Česko-saúdská obchodní komora

8. 11. 2014 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Na konci října byla v Praze založena Česko–saúdská obchodní komora. Jejím cílem je napomáhat rozvoji vzájemného obchodu mezi českými a saúdskými podnikatelskými subjekty a navazovat a rozšiřovat kontakty mezi podnikatelskými subjekty obou zemí. Komora bude také poskytovat informační servis podnikatelům a odbornou pomoc při uzavírání obchodních smluvních vztahů.

Prezidentem komory byl zvolen Martin Vrba, jehož firma G5 Plus zprostředkovává zaměstnání  zdravotnickému personálu ze Střední Evropy do Saúdské Arábie a dalších zemí v Perském zálivu. Předsedou komory se stal honorární konzul ČR v Saúdské Arábii Hussein Shobokshi a viceprezidentem je obchodní ředitel společnosti MERKO CZ Jakub Koudela.

„Obchodní výměna mezi Českou republikou a Saúdskou Arábií trvale roste. Posláním komory je reflektovat a dlouhodobě podporovat zájem české obchodní politiky a českých firem o tuto největší a nejbohatší členskou zemi Rady pro spolupráci arabských zemí v Perském zálivu a zároveň aktivně reagovat na reciproční zájem Saúdské Arábie o české zboží, služby a investiční příležitost.“ uvedl předseda komory Hussein Shobokshi.

Česká republika je důležitým dovozcem potravin do Saúdské Arábie. České firmy do země dodávají i výpočetní techniku, motorová vozidla, zařízení pro energetiku nebo těžební mechanizaci. Saúdská Arábie naopak Česku nabízí bezpečnostní technologie, ropu a ropné produkty a zemní plyn. Český vývoz do Saúdské Arábie loni podle ČSÚ vzrostl o šest procent na 7,0 miliard korun. Dovoz do Česka naopak klesl o třetinu na 290 milionů Kč.

Nově vzniklá komora se bude podílet na konání prvního Česko-saúdského obchodního fóra, které se bude konat 5. listopadu 2014 na pražském Žofíně za účasti představitelů ministerstev a významných podniků z obou zemí. O účast na fóru je velký zájem – svou účast potvrdilo přes 150 registrovaných účastníků.

O Shobokshi Investment

Společnost Shobokshi Investment s. r. o. se sídlem v Praze se orientuje na našem trhu na obchodní a investiční příležitosti mezi Českou republikou a Saúdskou Arábií. Poskytuje služby v hledání lokálních partnerů, navrhování investic na českém trhu a organizaci konferencí a výstav pro nové investiční příležitosti.

Informace poskytnuta agenturou AMI Communications.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek