V Rusku plánují od 1. října 2017 spustit systém Tax Free

30. 3. 2017

  • Země: RU - Rusko
  • Datum zveřejnění: 30.03.2017

dane_398595121-120.jpgRuská ministerstva financí, průmyslu a obchodu, ekonomického rozvoje a Federální daňový úřad se dohodly na návrhu zákona o zavedení Tax Free v Ruské federaci. Ministerstvo financí očekává přijetí tohoto dokumentu v parlamentu již na jarním zasedání v dubnu a zahájení pilotního projektu od 1. října letošního roku. Systém má podpořit rozvoj cestovního ruchu, resp. příjezdové turistiky.

Podle návrhu se bude DPH cizincům vracet při nákupu zboží nad 10 tisíc rublů za den. Vratku DPH nebude možné získat za zboží podléhající spotřební dani, s výjimkou alkoholu. Plánuje se, že pilotní projekt Tax Free bude nejdřív fungovat v Moskvě, Soči a Petrohradě, zatím ve 40 obchodech.

Předpokládá se, že vrácená částka se bude rovnat výši daně po odečtu služeb operátora. Hodnota služby operátora bude záviset na jeho dohodě s konkrétním obchodem. Obchody, které budou pracovat v systému Tax Free, budou vybrány podle několika kritérií, které schválí vláda, zejména výše příjmů a objemu zaplacených daní v průběhu posledních několika let.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Moskvě.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: