V Tokiu, Ósace a Nagoje si investoři poslechli, jak se podniká a žije v České republice

25. 11. 2015 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Ve dnech 17. až 19. listopadu 2015 se ve třech největších Japonských městech – Tokiu, Ósace a Nagoje – konala série investičních seminářů zaměřená na investiční prostředí v České republice a regionu střední a východní Evropy.

Semináře zorganizovala druhá největší japonská banka SMBC, která v loňském roce otevřela svoji pobočku pro střední a východní Evropu roce v Praze, a spolupořadatelem byla i agentura CzechInvest. Posluchači byli především z řad výrobních firem či obchodních a konzultačních společností se zájmem o rozvoj svých aktivit v tomto regionu. 

„Česká republika a střední Evropa se po několikaletém období útlumu vrací zpět do hledáčku japonských firem, což je vidět i na zvýšené aktivitě japonských bank včetně SMBC v tomto regionu. Důvody jsou především: dlouhodobá stabilita regionu, přijatelný poměr cena / výkon, a zejména pak útlum ekonomického růstu v Asii, kam japonské společnosti intenzivně směřovaly svoji pozornost v posledních letech,“ říká Michal Žižlavský, ředitel zahraničního zastoupení CzechInvestu v Japonsku. 

Na semináři prezentoval současné aktivity japonských investorů v České republice a také témata, která místní publikum nejvíce zajímají. Mezi ta patří především pracovní síla, ceny elektrické energie nebo novinky na evropském automobilovém trhu. 

Českou republiku pak zastupovali i japonští mluvčí, pan Tadamoto Node z pražské kanceláře konzultantské společnosti Deloitte a pan Ichiro Higuchi, ředitel pražské pobočky SMBC a zároveň místopředseda Japonské komory průmyslu a obchodu v České republice.

Účastníkům představili nejen současný vývoj středoevropských ekonomik a systémů investičních pobídek, ale zároveň se podělili o své zkušenosti se životem v České republice z pohledu japonského občana pobývajícího v Praze.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek