V Záhřebu byla zahájena výstavba outletu IKEA

1. 6. 2017

  • Země: HR - Chorvatsko
  • Datum zveřejnění: 01.06.2017

shopping-mall-100984688-120.jpgRakouská stavební společnost STRABAG zahájila výstavbu největšího outletového komplexu „DESIGNER OUTLET CROATIA“ v Chorvatsku, který je společným projektem firem IKEA CENTRES a MUTSCHLER OUTLET HOLDING. Investice v hodnotě 170 milionů HRK (tj. cca 637 mil. CZK) je realizována v sousedství obchodního domu švédského řetězce na východním okraji chorvatského hlavního města Záhřebu. Zahájení provozu outletu se podle investorů plánuje na jaro příštího roku.

DESIGNER OUTLET CROATIA se bude stavět ve dvou etapách; první má být dokončena právě na jaře 2018. V době zahájení činnosti by měly jednotlivé provozovny v outletu disponovat patnácti tisíci čtverečných metrů prodejních ploch s průměrnou výměrou 170 m2.

Investor IKEA CENTRES je ústřední celosvětovou obchodní společností skupiny IKEA. Ikea Centres spolupracuje se švýcarským MUTSCHLER OUTLET HOLDING AG i při realizaci obdobného projektu Designer Outlet Algarve v Portugalsku, jehož otevření je naplánováno na letošní podzim.

Outletový komplex v Chorvatsku bude řídit známý rakouský správce designových outletů, konzultační firma ROS Retail Outlet Shopping. Ten již řídí a rozvíjí činnost outletových center v několika evropských zemích, např. Shopping Brugnato Outlet Village v Itálii, Premier Outlet Budapest v Maďarsku nebo Designer Outlet Soltau v Německu a další.

Zdroj: hospodářský deník „Poslovni dnevnik“, Záhřeb, 1. června 2017

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Záhřebu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: