Veletrh Boot v Düsseldorfu získává na popularitě u českých firem

31. 1. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Veletrh Boot v Düsseldorfu získává na popularitě u českých firem Ve dnech od 21. do 29. ledna 2017 se v Düsseldorfu v Německu konal již 48. ročník mezinárodního veletrhu lodí boot Düsseldorf. Na veletrhu se představilo více než 1800 vystavovatelů a zúčastnilo se ho celkem 242 000 návštěvníků ze 70 zemí světa, čímž boot potvrdil své světové postavení.

Z České republiky se pak představilo 8 firem, což je v historii tohoto veletrhu zatím nejvíce, např. v roce 2015 se veletrhu boot účastnily pouze 3 české firmy. Celkem v 17 halách se celých 9 dní vše točilo okolo novinek ze světa lodí, luxusních jachet, motorových člunů, potápění, plachtění, ale i rybolovu a vodních sportů. Vystavovatelé na ploše 220 000 m2 představili okolo 1800 lodí a jachet. Z čehož 72 lodí zde mělo svou premiéru. Vedoucími národy vystavovatelů byli Nizozemci, Belgičané, Švýcaři, Italové, Francouzi a Britové.

Česká republika byla oproti loňskému ročníku zastoupena vyšším počtem vystavovatelů, a to 8 firmami: Diveproduction s.r.o.Divesoft, s.r.o., Fa. Gessler Inh. Jürgen Gessler, FINN SUB s.r.o.FREEDOMKY s.r.o.LANEX a.s.Marine s.r.o. Marine Light Aluminium BoatsUltra Marine Europe s.r.o. Zejména v oblast potápění a vodní turistiky se představilo několik firem, které jsou dokladem rostoucí popularity tohoto sportu v Čechách. Nicméně zajímavostí je i stavba českých hausbótů. Společnost Freedomky je nabízí na trhu v Německu.

Největší veletrh lodí v Evropě měl skutečně co nabídnout. Návštěvníci se mohli těšit na velké lákadlo veletrhu THE WAWE, které umožnilo, jak začátečníkům tak i pokročilým, možnost surfování na vlnách vysokých až 1,5 metru. V halách 3 a 4 se návštěvníci mohli ponořit do světa potápění. Fanoušci moderní techniky zde mohli obdivovat nový vývoj počítače k potápění a jiného technologicky špičkového vybavení. Mimo to byly představeny destinace k potápění snad na každém kousku země. Velmi žádaná byla poradenská centra věnující se téměř jakémukoliv tématu v oblasti vodních sportů. 

Téměř všechny segmenty „boot“ trhu zaznamenaly vynikající prodeje. Velmi dobře byly prodávány především motorové čluny do 80.000 EUR a poptávka po luxusních jachtách se letos výrazně zvýšila. Vynikající infrastruktura veletrhu a vysoká návštěvnost tomuto faktu opět napomohly.  

Příští ročník veletrhu se bude konat od 20. do 28. února 2018.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Düsseldorfu (Německo). Autor: Mgr. Robert Otepka, konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek