Veletrh čistých technologií ve Švédsku poprvé s oficiální českou účastí

20. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Veletrh čistých technologií ve Švédsku poprvé s oficiální českou účastí Ve dnech od 24. do 26. května 2016 se uskuteční na stockholmském výstavišti mezinárodní veletrh tzv. International Wood Biorefining Week, zaměřený na odvětví širokého využívání čistých technologii při zpracovávání dřevní hmoty. Letos prvně bude agentura CzechInvest oficiálním vystavovatelem na tomto vysoce inovativním a prestižním mezinárodním veletrhu.

Ve spolupráci s šesti novými českými vědeckými centry, zaměřujícími se na chytrá energetická řešení, bude CzechInvest v rámci vystavovatelské prezentace představovat ČR jako zemi aktivně se podílející nejen na vytváření podmínek, ale i na realizaci chytrých řešení s cílem dosažení čistější Evropy.

Smart and Clenar Europe“ je motto EU s cílem vytvářet širokou škálu příležitostí pro investory do designu, výroby a dodávek nových technologií pro ochranu životního prostředí a úsporu energií, pod které se mohou čeští účastníci jednoznačně podepsat. Svojí aktivní účastí a příspěvkem bude v rámci nadcházejícího odborného veletrhu ČR představena jako platný přispěvatel k dosažení stanovených cílů pro obnovitelné energie v souladu s aktualizovanou Českou energetickou strategií.

Program mezinárodního veletrhu, který navazuje na dlouhou historii skandinávského veletrhu pro dřevní biomasu a papír, pořádaného ve Stockholmu od roku 1968, představí nová komplexní řešení pro využívání čistých technologií při zpracovávání dřevní hmoty.

Vzájemná výměna informací mezi odbornými zástupci, jichž se letos očekává okolo 10 000, představení nových průmyslových řešení s cílem splnění požadavků na udržitelnost výroby a podpora rozvoje hlubšímu zájmu o daný obor patří mezi hlavní cíle veletrhu.

V letošním roce proběhnou v jeho rámci speciální programy World Bioenergy se zvláštním zaměřením na dřevní biomasu a Bioeconomy Innovation Forum, které je věnováno inovativním technologiím v oblastech zpracovávání celulózy, kompozitních materiálů a výroby textilních vláken.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Stockholmu (Švédsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek