Veletrh ENERGA 2018 v Bosně a Hercegovině – MPO a Velvyslanectví podporují české účastníky

7. 5. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Obchodně ekonomickým úsekem Velvyslanectví ČR v Sarajevu podpoří v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie české účastníky červnového veletrhu ENERGA. Projekt a energetický veletrh se uskuteční v Sarajevu ve dnech od 19. do 21. června 2018.

Velvyslanectví ČR v Sarajevu vyzývá všechny české firmy, které mají zájem o účast na akcích pořádaných velvyslanectvím u příležitosti konání mezinárodního veletrhu ENERGA v Sarajevu o sdělení na emailovou adresu commerce_sarajevo@mzv.cz.

Podpora vystavovatelů, ale i pasivně účastnících se českých firem bude spočívat v organizaci semináře zaměřeného na perspektivy rozvoje energetiky a těžebního průmyslu v Bosně a Hercegovině s možností kontaktních jednání s potenciálními partnery. Předpokládá se i společenské setkání s pozvanými hosty z řad státních institucí a komerční sféry Bosny a Hercegoviny.

Osmý ročník mezinárodního veletrhu ENERGA se uskuteční v Sarajevu (Skenderija Centar) ve dnech 19.–21. června 2018. Jedná se o nejvýznamnější akci veletržně-konferenčního charakteru, zaměřenou zejména na energetiku a těžební průmysl, konanou v Bosně a Hercegovině.

Produkce elektrické energie v zemi značně převyšuje domácí spotřebu a dle aktuálních údajů je Bosna a Hercegovina největším exportérem elektřiny ze zemí regionu západního Balkánu. Podíl obnovitelných zdrojů na energetickém mixu dosahuje 40 % a je generován z drtivé většiny vodními elektrárnami. Připravují se projekty modernizace a rozšíření produkčních kapacit významných uhelných elektráren a tím i rozvoj těžby hnědého uhlí. Na komunální úrovni je velmi aktuálním tématem využití různých forem biomasy k výrobě tepla a elektrické energie. Vznikají první větrné parky.

Realizace obchodních případů v Bosně a Hercegovině je poměrně komplikovaná. Hodnota českého exportu však vykazuje pravidelný růst a v r.2017 dosáhla meziročního růstu 15 % a činila 143,2 mil. EUR. Velvyslanectví ČR v Sarajevu, stejně jako regionální zahraniční kancelář CzechTrade v Podgorici, je připraveno pomoci v navazování dalších obchodních partnerství v Bosně a Hercegovině i širším regionu.

Pro další informace: vedoucí obchodně ekonomického úseku ZÚ Sarajavo: Ladislav Horák, +387 33 587 055, e-mail: Ladislav_Horak@mzv.cz; vedoucí regionálního zasoupení CzechTrade – ZK Podgorica: Izudin Gušmirovič, +382 69 334 521, e-mail: Izudin.Gusmirovic@czechtrade.cz.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek