Veletrh Glasstec 2016 v německém Düsseldorfu

29. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Veletrh Glasstec 2016 v německém Düsseldorfu Ve dnech 20.–23. 9. 2016 se v Düsseldorfu konal mezinárodní sklářský veletrh Glasstec, který se pravidelně organizuje jednou za dva roky. Na letošní ročník zavítalo 40 200 odborných návštěvníků, kterým se představilo 1 235 vystavovatelů z 52 zemí. Vysokou účast zde zaznamenaly i firmy z České republiky.

Sklářský průmysl v posledních letech prochází hlubokými strukturálními změnami a poslední dva roky trh nezaznamenal dobré obchodní klima. Branže se tak snaží technologicky rozvíjet se současným trhem a hledá nová uplatnění pro sklo např. v oblasti inteligentních a dotykových funkcích.

Glasstec tyto trendy kopíruje, nabízí ale i představení tradičních sklářských odvětví. Na veletrhu se tak představilo velmi široké spektrum inovativních produktů z oborů výroby a technologie výroby skla, zpracování a zušlechťování skla, nástroje, nářadí, spotřebního materiálu, sklářských strojů, náhradních dílů a skla používaného ve stavebnictví. Letošním trendem ale bylo především ztenčování skla či chytrá skla pro fasády budov, displejů a automobilů.

Pro návštěvníky byl připraven program specializovaných výstav, akcí, kongresů a prezentací. Mezi nimiž byl i projekt glass technology live, který nabídl několik přednášek k aktuálním tématům jako tavení a tvarování skla, jeho použití pro okna a fasády, recyklace či architektura a digitální navrhování.  Dalším z lákadel veletrhu bylo centrum řemesel, kde návštěvníci mimo jiné mohli shlédnout soutěž autosklenářů nebo si sami vyzkoušet montování skleněných dveří.

Na veletrhu se představilo šestnáct českých firem: Bohemia Machine s.r.o. ze Světlé nad Sázavou,  Dias Turnov s.r.o., Polpur spol. s.r.o.  a Sklostroj Turnov CZ z Turnova, Energy IN s.r.o. z Brna, FlammaTec spol. s r.o. a Glass Service, a.s. ze Vsetína, FOR G s.r.o. z Duchcova, Hakon steel s.r.o z Plzně, Kartácovna Kolovec, spol. s r.o. z Kalovce, KSK, s.r.o. z České Třebové, LOUDA ALFORM, v.d. z Kolína, PRECIOSA ORNELA, a.s. ze Zásady, Sans Souci s.r.o. z Prahy, SULAK Glass Working Machinery s. r. o. z Lanškrouna a SAFINA, a.s. z obce Vestec.

Již nyní se můžeme těšit, jaká inovativní témata přinese další ročník veletrhu  Glasstec, který se bude konat za dva roky od 23. do 26. 10. 2018.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Düsseldorfu (Německo). Autor: Mgr. Robert Otepka, konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek