Veletrh sladkostí a cukrářských výrobků ISM v Kolíně nad Rýnem

7. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Veletrh sladkostí a cukrářských výrobků ISM v Kolíně nad Rýnem Ve dnech 29. 1. až 1. 2. 2017 se v Kolíně nad Rýnem konal 47. ročník, světového veletrhu cukrárenských výrobků a drobného občerstvení ISM. Na veletrhu představilo své zboží 1649 výrobců z 68 zemí světa a zaregistrováno bylo téměř 38 000 nákupčích z více než 140 zemí. Veletrh potvrdil, že je nezanedbatelnou mezinárodní platformu pro obchod s cukrářským zbožím.

Letošní ročník veletrhu ISM vsadil na nové produkty a zhodnocení nápadů. Z celoplošných trendů se přechází na mnoho jednotlivých rozmanitých tendencí a směrů, zaměřených na velmi rozdílné cílové skupiny. Moto současného inovativního cukrářského odvětví „pro každé gusto něco“ sází především na požitek a chuť. Proto i výrobky s redukovaným množstvím cukru, sladkosti pro vegany či vegetariány, pečivo, produkty z řady chipsů a křupek či malé svačinky musí v první řadě výborně chutnat.

Česká republika byla oproti loňskému ročníku zastoupena vyšším počtem vystavovatelů, a to 24 firmami. Polovina firem (12) využila možnosti prezentovat se na společném stánku České republiky, který zorganizovala agentura CzechTrade. Zajímavostí na stánku byla firma FINE GUSTO NATURE, s.r.o. se sušeným masem, tzv. jerky.

Na společném stánku mohli návštěvníci dále ochutnat produkty např. firem Vizard s.r.o. vyrábějící medovník originál, Emco spol. s r.o. a jejich cereálie, ISWARI SUPERFOOD, s.r.o. prezentující zdravou výživu, snídaně a snacky, MADAMI s.r.o. výrobce pečených čajů a ovocných šťáv, mcePharma s.r.o. a jejich čokolády, PERNÍK s.r.o. nabízející sušenky, sladké a slané pečivo, POEX Velké Meziříčí a.s. vyrábějící oříšky v čokoládě, sušené ovoce a snídaňové cereálie.

Firma UGO trade s.r.o. prezentovala čerstvé zeleninové a ovocné šťávy či zmrzlinu, VEST spol. s r.o. nabízela slané pečivo, krekry, tyčinky, Comperio s.r.o. se představila sladkým pečivem a v neposlední řadě firma HOPI POPI, a.s. vyrábějící popcorn.

V rozhovoru s konzulem ČR v Düsseldorfu ocenily firmy mj. podporu formou společného stánku, jelikož vstup na německý trh v oblasti potravinářství je pro řadu českých firem velmi náročný. Nicméně postupně se daří českým firmám jako například Vizard vstupovat do distribučních řetězců. Na veletrhu se dařilo i českým výrobcům bezlepkových potravin. Veletrh ISM není však jen o německém trhu. Veletrh ISM je již tradiční obchodní a nákupní platformou pro nákupčí i z řady evropských zemí. To je i jeden z důvodů, proč je u českých potravinářských výrobců čím dál populárnější.

Velký počet obchodníků přicestoval ze severní a jižní Ameriky a Blízkého východu. Velký nárůst odborných návštěvníků zaznamenal veletrh z Japonska, Indie, Pákistánu a z oblasti Baltu. Naopak veletrh letos veletrh vynechala Čína a výrazně ubylo návštěvníků i z Velké Británie a Turecka.

Příští ročník veletrhu se bude konat v termínu od 28. do 31. ledna 2018.

Informace poskytnuta Konzulátem České republiky v Düsseldorfu (Německo). Autor: Mgr. Robert Otepka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek