Velká čtyřka. Mezi evropské „rakety“ patří i firmy z Česka

2. 5. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Velká čtyřka. Mezi evropské „rakety“ patří i firmy z Česka Do žebříčku Financial Times tisícovky nejrychleji rostoucích evropských firem se dostali i čtyři čeští zástupci.

Nejlépe z tuzemských firem, na 43. příčce, skončil Zoot, který kombinuje prodej módy po internetu s kamennými výdejnami. Firma působící kromě Česka také na Slovensku a v Rumunsku rovněž oznámila své výsledky za uplynulý rok. Zaznamenala celkové tržby 706 milionů, přičemž hrubý provozní zisk před úroky a zdaněním české části skupiny činil 2,9 milionu korun. Údaje za zahraničí společnost nezveřejnila.

Druhý český příspěvek v top tisícovce si připsal startup Socialbakers, který se zabývá analýzou sociálních sítí pro marketingové využití firem. Společnost pracuje pro přední světové značky, podílela se i na zakázce pro Evropskou komisi.

Na 376. místě se pak umístil brněnský Flowmon, tedy společnost, která vyvíjí produkty pro monitorování a zabezpečení počítačových sítí a aplikací. Na pozici 708. v evropské tisícovce je Moravia IT zabývající se překladatelským servisem lokalizací a testováním softwaru.

Ze středoevropského regionu má v žebříčku Polsko šest firem, Maďarsko jednu a Slovensko žádnou.

Převzato z portálu Euro.cz, autor: Patr Weikert

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek