Velvyslanec Tomáš Dub slavnostně otevřel český stánek na veletrhu Japan Aerospace

12. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Velvyslanec Tomáš Dub slavnostně otevřel český stánek na veletrhu Japan Aerospace Od 12. do 15. října 2016 se představila řada českých firem na veletrhu věnovanému letectví a vesmírným technologiím v Tokiu. Japan Aerospace patří mezi nejvýznamnější mezinárodní veletrhy zaměřené na letectví a vesmír. Koná se pouze jedenkrát za čtyři roky, střídavě v Tokiu a Nagoje.

Minulý ročník Japan Aerospace se uskutečnil v roce 2012 v Nagoje. Na výstavě se celkem představilo 633 firem, z toho 196 zahraničních z 32 zemí. Letošní ročník se koná na tokijském výstavišti Big Sight. V souvislosti se změnou bezpečnostní strategie Japonska a otevřením obchodu v obranném průmyslu byl veletrh Japan Aerospace nově rozšířen také o sekci obrany.

Od 12. do 15. října 2016 se na českém stánku, financovaném z prostředků ekonomické diplomacie (PROPED) a agentury CzechInvest, představí Česká vesmírná aliance, CzechInvest a následující firmy: Holík, PBS Velká Bíteš, Toseda, Rigaku, UNIS, Iguassu a Sobriety. Na vlastním stánku se spolu se svým tchajwanským partnerem prezentuje také další česká firma, Ray Service. Autorem designu českého stánku je Vratislav Šálený z firmy Sobriety, s.r.o.

V předvečer veletrhu uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Tokiu ve svých prostorách seminář pro české vystavovatele, v jehož průběhu obdrželi informace o specifikách japonského trhu a kulturních odlišnostech, majících vliv na podnikání v Japonsku.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tokiu (Japonsko). Autor: Marcel Sauer, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek