Veřejnost může hlasovat o nejlepší rodinnou firmu roku

15. 9. 2017 | Zdroj: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)

Široká veřejnost může podpořit svou oblíbenou rodinnou firmu v soutěži Equa bank Rodinná firma roku, kterou pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Hlasovat lze až do 26. září letošního roku. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen pak proběhne 3. října 2017, v Den podnikatelů České republiky.

Hlasování o Cenu veřejnosti probíhá od 15. září do půlnoci 26. září 2017 na www.rodinnafirmaroku.cz.

Zájemci mohou přidělit hlas jedné z deseti firem, jež postoupily do užšího výběru. Hlasující s pořadovým číslem 1000 navíc získá luxusní hodinky PRIM.

 

Deset firem pro hlasování veřejnosti vybrali ze všech obdržených přihlášek odborníci, a to na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií.

„Hlasování veřejnosti považuji za nesmírně důležité. Rodinné firmy je totiž nutné vnímat v celospolečenském kontextu. Jsou vzorem pro začínající podnikatele, vizitkou regionů a nositeli tradic. Investice do rodinných firem jsou trvalé. Je proto třeba přesvědčit širokou veřejnost, že jejich podpora dává smysl,“ říká předseda představenstva AMSP ČR Karel Havlíček.

Vítěze soutěžního klání vybere porota složená ze zástupců Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (pořadatel soutěže), Equa bank (generální partner), společnosti LeasePlan (partner soutěže), společnosti Deloitte Advisory (partner soutěže), Amway (partner soutěže), časopisu Profit, BusinessInfo.cz, a Trade News (mediální partneři soutěže).

Do soutěže Equa bank Rodinná firma roku se mohla zapojit každá společnost, která splňuje šest základních podmínek:

 • má obrat do 50 milionů eur,
 • působí na trhu déle než 5 let,
 • počet zaměstnanců nepřesahuje 250,
 • jde o rodinnou firmu z pohledu vlastnické struktury,
 • dva či více rodinných příslušníků je zapojeno do podnikání,
 • jde o firmu bez delikventní úvěrové historie.

Nominované společnosti pro hlasování o Cenu veřejnosti 2017:

Centrin, spol. s r.o.

Rodinná firma působí v oboru sociálních služeb. Celkem provozuje tři zařízení, dva domovy pro seniory a domov se zvláštním režimem, ve kterých poskytuje nadstandardní služby téměř 300 klientům. Firma zaměstnává 194 zaměstnanců, ve firmě pracují i rodiče a manžel zakladatelky Heleny Franclové. Více informací na: www.centrin.cz.

EMCO, spol s r.o.

Firmu Emco založil Zdeněk Jahoda už roce 1990 a ze začátku se věnoval úplně jinému oboru, dovozu textilních strojů. Postupně se dostal k dovozu cereálií, ale jeho ambicí bylo nabídnout zákazníkům kvalitní potraviny vyrobené v Česku. V polovině 90. letech si musel vystačit s obyčejnou kuchyňskou troubou, dnes už společnost zaměstnává přes 200 lidí a obor působnosti rozšířila i na ovesné kaše, sušenky a tyčinky. Ve vedení stále stojí Zdeněk Jahoda a ve firmě působí i jeho děti a manželka. Více informací na: www.emco.cz.

zpět na začátek

HIT CZ, s.r.o. Poděbradská papírna

Firma HITCZ funguje od roku 1995 a za tu dobu se vypracovala mezi nejvýznačnější zpracovatele papíru a kartonu do finálních produktů v rámci středoevropského regionu. V současné době zaměstnává 22 lidí, z toho 3 patří do rodiny zakladatele. Společnost už více než 20 let sází na dobré vztahy se zákazníky a maximální péči, kterou jim věnuje. Více informací na: hitcz.webnode.cz.

Kovo PEŠEK, s.r.o.

Firma Kovo PEŠEK působí na trhu od roku 2001 a hlavní činností je strojírenská výroba. V garáži na statku po dědovi ji založil Michal Pešek a po roce působení mu začal pomáhat jeho otec. Dnes čítá celkem 17 zaměstnanců, včetně několika rodinných příslušníků, a své produkty prodává nejen na českém, ale i evropském trhu. Více informací na http://www.kovopesek.cz

LORIKA CZ, s.r.o.

Firma podniká v oblasti personální a průmyslové hygieny, prodává tedy utěrkové systémy, pracovní židle a rohože, produkty pro čisté prostory aj. V současné době zaměstnává 30 pracovníků, z toho 6 patří do rodiny zakladatele, Miroslava Krištofa. Během svého působení, od roku 1993, se firmě LORIKA podařilo expandovat do zemí střední Evropy a uzavřít několik významných partnerství. Více informací na: www.lorika.cz.

zpět na začátek

MARLENKA international, s.r.o.

Rodinná firma vyrábí oblíbené medové dorty a dalších medové dezerty podle staroarméské receptury majitele společnosti, Gevorga Avetisjana. Ročně ve Frýdku-Místku, kde sídlí, vyrobí přes 7 milionů dortů, které vyváží do 42 zemí světa. Od založení společnosti ve výrobě a vedení figurují členové rodiny zakladatele. V současné době zaměstnává přes 240 zaměstnanců. Více informací na: www.marlenka.cz.

MEDICA zdravotní péče, s.r.o.

MEDICA už od roku 2006 provozuje mobilní hospic a poskytuje domácí zdravotní péči. Ve firmě působí celkem 5 členů rodiny zakladatelky, původním povoláním zdravotní sestry. Ke své práci rodina přistupuje jako ke službě lidem, ne jako k rychlému způsobu, jak zbohatnout. Více informací na: zdravotnipece.trinec.cz

zpět na začátek

PROXIM, s.r.o.

Malá rodinná firma sídlí v Rybitví, odkud už od roku 1992 vyrábí bazénovou chemii, přípravky pro jezírka, odpady a septiky, dezinfekční přípravky pro potravinářský průmysl a drogistickou chemii. Celkem zde pracuje 17 pracovníků, z toho 4 patří do rodiny zakladatele Jana Kroupy. On i jeho syn ve svém podnikání staví na svém chemickém vzdělání. Více informací na: www.proxim-pu.cz.

Servisbal Obaly, s.r.o.

Ladislav Horčička svou firmu založil v roce 1993 společně se svojí manželkou Hanou. Ze skromných poměrů se Servisbal vypracoval na prosperující firmu, která zaměstnává 75 pracovníků. Kvalitu jejich práce dokládá i několik ocenění od Světové obalové asociace. Více informací naleznete na: www.servisbal.cz.

zpět na začátek

VITAR, s r.o.

Vyrábí doplňky stravy a nealkoholické nápoje. Firmu založili a dodnes vedou manželé Poláškovi, s pomocí dalších 4 rodinných příslušníků. Celkem zaměstnávají 180 lidí a svoje výrobky vyváží do 40 zemí světa. Firma si i nadále uchovává rodinnou atmosféru, díky které k sobě mají lidé blízko a vztahy jsou méně formální. Více informací na: www.vitar.cz.

zpět na začátek

Přejít na hlasování 

Harmonogram 6. ročníku soutěže Equa bank Rodinná firma roku (EBRFR):

 • 8. 6. 2017 – Vyhlášení 6. ročníku EBRFR
 • 10. 6. 2017 – 10. 9. 2017 – Registrace a nominace účastníků soutěže
 • 1. polovina září 2017 – Výběr vítězů odbornou porotou a výběr 10 firem pro hlasování veřejnosti
 • 15. 9. 2017 – 26. 9. 2017 – Hlasování veřejnosti
 • 3. 10. 2017 – Den podnikatelů ČR – slavnostní vyhlášení vítězů EBRFR 2017 a Ceny veřejnosti

Více informací o soutěži Equa bank Rodinná firma roku se dozvíte na webových stránkách: www.rodinnafirmaroku.cz.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek