Vicepremiér Bělobrádek oficiálně představil první vědeckou diplomatku

24. 8. 2015 | Zdroj: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

motiv článku - Vicepremiér Bělobrádek oficiálně představil první vědeckou diplomatku Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace ve čtvrtek 20. 8. představil českou diplomatku v Izraeli Delanu Mikolášovou. Mikolášová bude v Izraeli pomáhat naplňovat cíle úřadu. Bude vyhledávat kontakty pro vytváření společných česko-izraelských projektů.

Zejména bude mít za úkol rozvíjet spolupráci v projektech financovaných z programů mezinárodní spolupráce Gesher a Kontakt, z Evropských strukturálních a investičních fondů a z programu Horizont 2020. Bude podporovat a rozvíjet strategická partnerství mezi izraelskými a českými univerzitami a výzkumnými pracovišti, prezentovat českou vědu a výzkum na konferencích a odborných fórech a podporovat vysílání českých vědců do výzkumných týmů v Izraeli. 

„Chceme zároveň podpořit i výměnu druhým směrem. Nabídnout izraelským vědcům uplatnění v České republice, která v současné době disponuje velice kvalitní vědeckou infrastrukturou a možnostmi dalšího financování z evropských fondů,“ dodal Bělobrádek.

Mikolášová se chce zaměřit zejména na oblasti nanotechnologií, biotechnologií, IT a strojírenství. Velký potenciál vidí i v účasti na odborných konferencích: „Už v této chvíli máme vytipovány konkrétní konference a veletrhy, na nichž bychom českou vědu rádi prezentovali. Na té nejbližší, zářijové, potvrzují účast už i české start-upy,“ informovala.

Mikolášová byla vybrána v otevřeném výběrovém řízení komisí složenou ze zástupců úřadu vicepremiéra pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka a Ministerstva zahraničních věcí ČR. Dosud působila na Odboru států Blízkého východu a severní Afriky na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, kde se specializovala na Izrael, Palestinu a blízkovýchodní mírový proces. Pracovala v Tel Avivu jako koordinátorka projektů v oblasti školství a marketingových analýz. Hovoří anglicky, španělsky a hebrejsky.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek