Vídeň v Praze: slavnostní znovuotevření vídeňského zastoupení v české metropoli

27. 6. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Vídeňské zastoupení v podobě Zahraniční kanceláře města Vídně v Praze (Eurocomm-PR Praha) slaví svůj oficiální comeback. Dne 24. června 2016 byla slavnostně otevřena kancelář, jejíž sídlo se nachází ve Vrtbovském paláci a která si klade za cíl upevňovat pozici města Vídně jako významného centra v srdci Evropy, podporovat výměnu mezi Prahou a Vídní a posilovat přítomnost Vídně v zemích, v kterých má Vídeň své zastoupení.

Zastoupení má Vídeň od začátku roku 2016 v celkem osmi zemích – vedle České republiky se jedná o Slovinsko, Polsko, Maďarsko, Chorvatsko, Rumunsko, Bosnu a Hercegovinu a Srbsko.

Vídeň byla v Praze přítomna už mezi lety 1996 a 2015, a to v podobě Kontaktní kanceláře města Vídně. Zahraniční kancelář se od dřívější Kontaktní kanceláře odlišuje obzvláště vlastnickou strukturou. Zatímco předchozí PR Firma byla soukromým subjektem, Zahraniční kancelář Eurocomm-PR spadá do vídeňského mediálního clusteru jménem Wien Holding, jejímž stoprocentním vlastníkem je právě samotné město Vídeň.

Vedle sítě Zahraničních kanceláří do Wien Holdingu patří známá Stadthalle Wien, vídeňský přístav Wiener Hafen, KunstHausWien, Židovské muzeum ve Vídni či tzv. Vereinigte Bühnen Wien.

Vídeňské zastoupení v Praze se soustředí především na výměnu know-how mezi pražským a vídeňským magistrátem, ať už v podobě odborných delegací či formálních a neformálních setkání, a snaží se tak o upevnění vztahů mezi městy, která jsou jak historicky, tak kulturně na sebe úzce navázána.

Druhou rovinou Zahraniční kanceláře je nabízet českým novinářům témata z rakouské metropole a zprostředkovat novinářské delegace či účast na odborných konferencích ve Vídni. Eurocomm-PR byl např. i jedním z hlavních partnerů mezinárodní konference GEN-Summit o datové žurnalistice který se konal od 15. do 17. června ve Vídni a které se zúčastnilo hned několik českých novinářů.

Další informace o činnosti Zahraniční kanceláře města Vídně v Praze naleznete na webových stránkách Eurocomm-PR.

Informace poskytnuta společností Eurocomm-PR. Autor fotografie: Štěpán Mikuda.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek