VIETNAM: Další dva výrobci motocyklů z USA vstoupili na vietnamský trh

28. 4. 2016

  • Země: Vietnam
  • Datum zveřejnění: 27.04.2016

EvrenKalinbacak / Shutterstock.comAmeričtí producenti motocyklů Indian a Victory Motorcycles uvedli své výrobky prostřednictvím svého autorizovaného distributora Tran Mah Co., Ltd na vietnamský trh.

Firma Tran Mah představila první showroom vysoce výkonných motocyklů amerických výrobců v desátém obvodu Ho Či Minova Města v neděli 17. dubna. Ceny za jednotlivé modely se pohybovaly v astronomickém rozpětí od 600 mil. VND (US $ 26,900) do 1,4 mld. VND.

Motocykly Indian a Victory jsou vedle značky Harley-Davidson, která se ve Vietnamu usadila již před několika lety, v americkém motocyklovém průmyslu zvučnými jmény. Výrobci plánují v příštím roce rozšířit distribuční síť též na Hanoj a následně i na Danang ve středním Vietnamu.

Motocykly značky Indian se ve Vietnamu prodávají ve verzích Midsize, Cruiser, Bagger a Touring, zatímco motocykly Victory nesou označení Vision, Hammer, Vegas a Octane.

Rozhodnutí Ministerstva dopravy z roku 2014 rozšířit okruh osob, oprávněných získat řidičský průkaz skupiny A2 pro řízení motocyklů s objemem motoru nad 175cc, oživilo místní poptávku. Na domácím trhu tak od té doby zahájilo výrobu více zahraničních výrobců velkokapacitních strojů.

Do roku 2014 byla licence A2 byla vydávána pouze policistům a vojákům, dopravním inspektorům, správcům lesů, zkušebnám a členům sportovních klubů.

Zdoj: VietnamNet
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Ho Či Minově Městě.
Ilustrační obrázek: EvrenKalinbacak / Shutterstock.com

Tisknout Vaše hodnocení: