Vietnam má zájem o české radary a letadla

30. 10. 2015 | Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)

motiv článku - Vietnam má zájem o české radary a letadla Zájem o české výrobky, zejména radary a letadla, projevilo ministerstvo národní obrany Vietnamu na schůzce se zástupci českého obranného průmyslu, jež se tento týden uskutečnila v Hanoji. Čeští podnikatelé navštívili Vietnam v uplynulých dnech v rámci podnikatelské mise uspořádané Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) při příležitosti návštěvy ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka.

„Vietnamská strana chce spolupracovat v obranném průmyslu, zajímají ji konkrétně radary a letadla. Velmi naléhavá bude v budoucích letech ochrana životního prostředí, kde můžeme nabídnout čističky odpadních vod a ekologizaci průmyslu. Zájem je také o zdravotnická zařízení a vybavení nemocnic. Velmi žádané jsou investice do dopravní infrastruktury,“ uvedl po setkání s politickými partnery Lubomír Zaorálek.

„Navazujeme na mnohé tradice, což se týká i nedávného podnikatelského fóra v Praze, které proběhlo za přítomnosti prezidentů obou republik, na jehož organizaci se Svaz průmyslu a dopravy ČR podílel. Zúčastnilo se ho více než 250 zástupců exportérů a investorů obou zemí,“ řekl před stovkou vietnamských podnikatelů na Česko-vietnamském podnikatelském fóru v Ho Či Minově Městě viceprezident SP ČR Stanislav Kázecký, který podnikatelskou misi vedl.

„Oblastí, kde bychom si přáli intenzivnější oboustranně prospěšnou spolupráci, je celá řada. České firmy mají co nabídnout. Mají špičkovou technologickou úroveň a skvělé know-how,“ konstatoval.

V Hanoji byla na programu mise také slavnostní recepce – setkání ke státnímu svátku ČR a k 65. výročí navázání diplomatických styků obou zemí uspořádané Velvyslanectvím ČR v Hanoji. I při této příležitosti se čeští podnikatelé setkali s mnoha partnery z vietnamské strany, kteří mají v ČR své podnikatelské aktivity. Mnozí z nich absolvovali vysoké školy v Česku a nyní využívají znalost českého jazyka i tehdy navázaných kontaktů s českým podnikatelským prostředím.

Podnikatelská mise z Vietnamu pokračovala do Malajsie. Zúčastnily se jí dvě desítky zástupců českých firem a společností; další podnikatelé z ČR se připojili k některému ze čtveřice podnikatelských fór – jejich dějišti byly kromě Hanoje a Ho Či Minova Město také malajské Kota Kinabalu a Kuala Lumpur. V Hanoji se fóra navíc zúčastnili zástupci dalších 22 firem, kteří do Vietnamu odjeli na tamější právě probíhající mezinárodní strojírenský veletrh.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek