VIETNAM: Prodej výrobků pro děti poroste

1. 9. 2015

  • Země: Vietnam
  • Datum zveřejnění: 01.09.2015

Ilustrační obrázekOčekává se, že rychlá urbanizace, růst střední třídy a rostoucí míra účasti žen v pracovním procesu ve Vietnamu budou stimulovat globální růst prodejů kojeneckého zboží a dětských plen. Zveřejnila to minulý týden ve své zprávě „Globální péče o dítě“ společnost Nielsen.

Podle této zprávy má každý desátý spotřebitel ve Vietnamu ve své domácnosti dítě mladší jednoho roku, což je nejvyšší úroveň v tomto regionu a dvojnásobek světového průměru ve výši 5 %. Dalších 19 % vietnamských domácností má děti do dvou let v porovnání s celosvětovým průměrem, který činí 9 %.

Polovina respondentů ve Vietnamu považuje při rozhodování o nákupu správnou dětskou výživu za důležitou.

Dobrý poměr cena/hodnota a důvěryhodnost značky jsou též důležité pro více, než třetinu spotřebitelů (38 %), a to spolu s bezpečnými ingredience a zpracováním (36 %) a příchutí, resp. chutí (32 %).

Organické a přírodní potraviny jsou podle 27 % dotázaných též důležitým aspektem při rozhodování o nákupu.

Větší pozornost, věnovaná důležitosti zdraví a výživy vede spotřebitele ke hledání přírodních, minimálně zpracovaných potravin a požadavky ještě stoupají, zejména pokud jde o výživu pro děti.

Na vyspělých trzích, kde je nižší porodnost a péče o děti je výrobky dobře saturovaná, povede růst ke kvalitativním inovacím, zatímco na rozvíjejících se trzích bude hlavním hnacím motorem rozvoje zejména růst poptávky.

Pokud jde o nákupní rozhodování, téměř polovina spotřebitelů dá na doporučení od přátel a příbuzných, následováno poradenstvím expertů (23 %) a televizní reklamou (29 %).

Zdroj: Vietnam News
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Ho Či Minhově Městě.

Tisknout Vaše hodnocení: