VIETNAM: Projekt dálnice sever-jih je schválen

27. 11. 2017

  • Země: VN - Vietnam
  • Datum zveřejnění: 27.11.2017

Dne 22. 11. 2017 Národní shromáždění (NA), nejvyšší zákonodárný orgán Vietnamu, oficiálně schválilo východní část projektu dálnice sever-jih, což připravilo cestu pro vstup soukromých investorů.
Celkový investiční kapitál 654 kilometrového projektu bude přesahovat 118 trilionů VND (5,36 mld. USD), z čehož bude 55 trilionů VND (2,5 mld. USD) poskytnuto ze státního rozpočtu. VND. Celková plocha, potřebná pro realizaci projektu, se odhaduje na více než 3700 hektarů.
V období 2017-2020 bude projekt rozdělen do 11 částí, včetně Cao Bo-Bai Vot, Cam Lo-La Son, sekcí Nha Trang-Dau Giay a My Thuan 2 Bridge.
Národní shromáždění požádalo vládu, aby zahájila pečlivou přípravu na start projektu v roce 2017 a jeho dokončení v roce 2021.
Východní část projektu dálnice sever-jih přitahuje mnoho zahraničních investorů z Japonska, Jižní Koreje a USA. Firma Pocko E & C z Jižní Koreje vyjádřila zájem o projekt poté, co se již dříve zapojila do mnoha projektů dopravní infrastruktury ve Vietnamu, včetně dálnice Hanoi-Lao Cai a dálnice Long Thanh-Dau Giay.
Nedostatek záručních mechanismů pro příjmy investorů a kurzové riziko však zůstávají největší výzvou pro vstup mezinárodních skupin do projektu.
Ve snaze o odstranění překážek začne vietnamská vláda v příštím roce pracovat na předložení zákona o partnerství veřejného a soukromého sektoru.

Zdroj: Vietnam Investment Reviewu (PPP).
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře v Ho Či Minově Městě.

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: