VIETNAM: Výstavba zábavního komplexu South Hoi An za 4 mld. USD byla zahájena

5. 5. 2016

  • Země: Vietnam
  • Datum zveřejnění: 04.05.2016

Premiér Nguyen Xuan Phuc odstartoval dne 24. dubna výstavbu integrovaného turistického komplexu South Hoi An v provincii Quang Nam ve středním Vietnamu.

Prohlásil, že se jedná o klíčový projekt, který bude hrát důležitou roli v rozvoji země, přispěje k ekonomické restrukturalizaci a přeměně cestovního ruchu na důležité hospodářské odvětví v regionu.

Úřadům v Quang Nam bylo uloženo, aby vytvořily příznivé podmínky pro investory a včas jim předaly pozemky.

Projekt se nachází se v blízkosti mezinárodního letiště v Danangu, chrámu My Son, starobylého města Hoi An, přírodní rezervace Cu Lao Cham a očekává se, že vytvoří 2000 nových pracovních míst.

Jeho součástí budou luxusní zábavní střediska pětihvězdičkového standardu, kulturní, obchodní a nákupní centra, ubytovací kapacity a přístavy.

Úplné dokončení se očekává do roce 2035. První etapa na ploše 163 ha a celkovým investovaným kapitálem 550 mil. USD bude dokončena na počátku roku 2019.

Investorem projektu je společný podnik mezi společností VinaCapital, zaměřenou na správu vietnamských aktiv a jejím partnerem Gold Yield Enterprises se sídlem v Hong Kongu.

Podle premiéra se vláda zavázala udržovat stabilní sociálněekonomické podmínky pro tuzemské i zahraniční investory pro všechna odvětví ekonomiky.

Vietnam Economic Times

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vietnamu.

Tisknout Vaše hodnocení: