VIETNAM: Zahraniční kapitál proudí do sektoru bezpečných potravin

2. 5. 2016

  • Země: Vietnam
  • Datum zveřejnění: 29.04.2016

S tím, jak se nebezpečných pouličních domácích potravin obává stále více vietnamských spotřebitelů, považují mnozí zahraniční investoři sektor bezpečných potravin za dobrou investiční příležitost. Nedávno se 13 kanadských vývozců vepřového přijelo seznámit s těmito příležitostmi přímo do Vietnamu.

ilustrační obrázekVietnam má více, než 93 milionů lidí, kteří se zvyšujícími se příjmy mají i vyšší nároky na kvalitu a bezpečnost potravin.

"Kanadský vývoz vepřového masa do Vietnamu se v roce 2015 působivě zvýšil o 230 %. Ukazuje to na velký potenciál trhu pro kanadské vepřové maso a je důkazem důvěry vietnamských spotřebitelů v kvalitu a bezpečnost těchto výrobků" řekl kanadský velvyslanec ve Vietnamu David Devine.

David Lennarz, Viceprezident Registraar Corp. (USA), působící v oblasti poradenství a podpory podniků, aby jejich výrobky byly v souladu s předpisy US Food and Drug Administration (USFDA) řekl, že hodně amerických podniků má v úmyslu investovat do potravinářského průmyslu ve Vietnamu prostřednictvím projektů, produkujících zdravotně nezávadné potraviny.

"Mnoho Američanů pravděpodobně, přesune svou výrobu z Číny - kde výrobní a mzdové náklady výrazně narůstají - na jižní trhy včetně Vietnamu, tedy tam, kde v oblasti výroby potravin existuje velký potenciál“.

Registraar Corp. působí ve Vietnamu od roku 2005. Tato firma spolupracuje s asi 400 vietnamskými podniky na výrobě vysoce kvalitních potravinářských produktů pro uplatnění na místním trhu a pro vývoz do USA.

Podle některých zdrojů, ačkoli se jí nepodařilo koupit 14% podíl ve společnosti Vissan, plánuje další velká firma na zpracování potravin ve Vietnamu - CJ Group (Korea) investovat dalších 500 mil. USD do vietnamského potravinářského průmyslu. Dodatečné investice by zvýšily celkový kapitál CJ na 900 mil. USD s jejich cílem je udělat z Vietnamu do roku 2020 druhého největšího příjemce investic této společnosti (po Číně). V současné době má CJ Vina Agri, dceřiná společnost CJ, ve Vietnamu čtyři továrny na výrobu zvířecího krmiva a jednu chovnou farmu.

Nguyen Vu Loc - CEO exportní potravinářské firmy Mien Tay ve městě Can Tho - řekl, že „zatímco Vietnam je zaplaven jídlem špatné kvality, mnozí zahraniční investoři se chytili příležitosti investovat ve Vietnamu do čistých potravinových řetězců“.

Zdroj: VietnamNet

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vietnamu.

Tisknout Vaše hodnocení: