Virgin Mobile získal povolení k provozování virtuální mobilní sítě, do 5 let chce být 5. největší mobilní operátor v Brazílii

5. 8. 2014

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 28.07.2014
  • Zdroj: Revista EXAME, Reuters

Virgin Mobile získal povolení k provozování virtuální mobilní sítě v Brazílii. Provoz spustí v únoru 2015, nejprve ve větších městech, a postupně se rozšíří na celé brazilské území. Plány nového operátora nejsou skromné, podle předsedy a spoluzakladatele společnosti (a také prezidenta Virgin Mobile pro Latinskou Ameriku), pana Philipa Wallace, idea je, aby se stal 5. největším operátorem na brazilském trhu do roku 2020.

Ilustrační obrázekBěhem 5 let to znamená dosáhnout 3% podílu na trhu. To znamená, že společnost bude mít základnu mezi 5 až 11 milionů klientů, z nich většina uživatelů by měla být mezi 15 a 35 lety – Virgin Mobile se zaměří převážně na mladé zákazníky. Pro přilákání těchto zákazníků přichází operátor se stejnou strategií, jakou použil v Kolumbii a Chile, s volným přístupem ke službám, jako jsou Facebook a Twitter a se zaměřením na hudbu a zábavu, rovněž sází na profesionální péči o zákazníky. 35 % klientů z Kolumbie a Chile jsou uživatelé sociálních sítí, Skype a WhatsApp.

Pro mobilní Internet v Brazílii bude společnost Virgin Mobile využívat síť společnosti Telefónica/Vivo, s níž společnost již podepsala smlouvu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

 

Tisknout Vaše hodnocení: