Vítkova CPI se zaměřila na Polsko

20. 1. 2015

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 19.01.2015
  • Zdroj: CPI Group

Realitní investiční skupina CPI Property Group (CPI) miliardáře Radovana Vítka bude i v letošním roce rozšiřovat své realitní impérium. S českou stavební a developerskou firmou Agile se CPI dohodla na převzetí několika nemovitostí v Polsku.Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/vitkovice-zahajuji-vyrobu-v-novem-polskem-zavode-loni-dosahly-zisku-1151026#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylinkIlustrační obrázek

Skupina CPI tím tak skokově navýší své portfolio maloobchodních nemovitostí na polskémtrhu. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to uvedl Zdeněk Havelka, zástupce generálního ředitele společnosti CPI.

„Odhaduji, že za nákup pěti polských retail parků utratíme zhruba půl miliardy korun," říká Havelka. Tak zvané nákupní (retail) parky se zpravidla stavějí na krajích měst a připomínají krabicové uskupení obchodů s potravinami, levným textilem, drogistickým zbožím či nábytkem. Na rozdíl od obchodních center nemají kryté nákupní pasáže. 

CPI je největším vlastníkem maloobchodních ploch v Česku. Nyní svou pozornost upírá na podstatně větší polský trh, který z pohledu pokrytí obchody ještě není tak saturovaný jako ten český.

„Stále nás zajímá retail v České republice, byť si myslíme, že v některých lokalitách už pro další obchody není prostor. Jestli že se v Česku dá za rok postavit pět šest retail parků, v Polsku jich může přibýt několikanásobně více. Proto je pro nás Polsko zajímavé," zdůrazňujeHavelka.

Zpracovalo zahraniční zastoupení CzechTrade ve Varšavě.
 

Tisknout Vaše hodnocení: