Vláda podpoří další investici Amazonu

15. 12. 2015 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Vláda podpoří další investici Amazonu Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek vládě předložil k projednání návrh Memoranda se společností Amazon, které umožní další investice do rozšíření fungování firmy na území ČR. Největší internetový obchod na světě plánuje investovat do výstavby nového návratového centra, kde zaměstná až 3 000 lidí.

Spolu s ministrem průmyslu podepíší Memorandum i ministr dopravy a další subjekty, zejména zástupci Amazonu, Hlavního města Prahy, Středočeského kraje a agentury CzechInvest.

Vláda se rozhodla podpořit realizaci dalších investic společnosti v České republice."Společnost Amazon se v minulých letech ukázala jako spolehlivý partner, jsem proto rád, že jsme se dohodli na další spolupráci. Zároveň velmi oceňuji rychlost a flexibilitu, se kterou chce Amazon zahájit činnost nového reklamačního centra. Díky tomu získají stovky lidí pracovní místa už ke konci příštího roku, kdy pomohou pokrýt nejvyšší nárůst reklamací pocházejících z vánočních nákupů. Za svůj rezort i za celou vládu mohu slíbit, že snižování nezaměstnanosti bude patřit mezi naše hlavní priority i v roce 2016," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Vzhledem ke stále se zvyšujícímu počtu zákazníků v celé Evropě společnost plánuje přemístit své současné centrum vráceného zboží z Dobrovíze do nové lokality. Nové návratové centrum zaměstná 3 000 lidí — 1 000 zaměstnanců se přestěhuje z Dobrovíze a další 2 000 do nového centra nastoupí během tří let od uvedení do provozu. Nedávno otevřené distribuční centrum Amazonu zůstane v Dobrovízi. Centrum by se mělo stát centrální Evropskou lokací pro zpětný příjem a posuzování vrácených zásilek. Nové reklamační centrum by měl Amazon otevřít již ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016.

Nové centrum má vzniknout v Horních Počernicích. Investor zde plánuje postavit halu o celkové rozloze 40 500 m2. Plánovaný objekt vznikne v Průmyslovém parku P3 Prague Horní Počernice, kde již developer získal stavební povolení k výstavbě 4 hal o stejné ploše. Z posouzení vlivů na životní prostředí (EIA) navíc vyplynulo, že aktualizovaný projekt bude zcela zásadně šetrnější ke svému okolí, protože má poloviční rozsah dopravy proti stávajícím povoleným objektům.

Ministerstvo dopravy se podepsáním memoranda zavazuje mimo jiné zajistit výjezd z rychlostní silnice R10 tak, aby vyhovoval budoucí dopravní kapacitě, a k vybudování mimoúrovňové křižovatky Beranka na komunikaci D11 včetně přeložek nezbytně souvisejících krajských komunikací. Ministerstvo rovněž garantuje zajištění protihlukových opatření podél D11, a to od Pražského okruhu až po plánovanou křižovatku Beranka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek