Vláda schválila centralizovanou správu finančních nástrojů

11. 1. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Vláda schválila centralizovanou správu finančních nástrojů Ministerstva průmyslu a obchodu, financí a pro místní rozvoj předložila vládě ke schválení centralizovanou variantu správy finančních nástrojů. Centralizovaná správa finančních nástrojů spočívá ve vytváření implementační struktury finančních nástrojů se zapojením fondu fondů ve formě akciové společnosti s proměnným základním kapitálem.

„Centralizovaná varianta umožní kvalifikované řízení finančních nástrojů nikoliv pouze z pohledu řídících orgánů operačních programů, ale i z pohledu České republiky," uvedl ministr Jan Mládek.

Správu finančních nástrojů bude zajišťovat k tomu určená investiční společnost. Specifickou rolí centrální správy je to, že se neomezuje pouze na implementaci finančních nástrojů úvěrového a garančního charakteru, ale umožňuje lépe implementovat i složitější finanční nástroje, např. kapitálové vstupy.

Centralizovaná správa finančních nástrojů bude reflektovat i změny v čerpání evropských prostředků omezující dotační formy podpory z Evropských strukturálních a investičních fondů.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek