Vláda schválila vybudování Strategické průmyslové zóny Přerov - Bochoř

11. 4. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Ministři na dnešním jednání vlády odsouhlasili materiál Ministerstva průmyslu a obchodu o rozvoji Strategické průmyslové zóny Přerov-Bochoř. Lokalita bude rozdělena do dvou samostatných průmyslových zón a provoz letiště bude zachován.

V Olomouckém kraji vznikne nová průmyslová zóna, která bude mít dvě části. Letištní dráha bude rozdělovat území v okrese Přerov na samostatné plochy o maximální rozloze 220 ha a 117 ha. „Strategická průmyslová zóna Přerov-Bochoř s letištěm bude atraktivní zvláště pro investory podnikající v oboru leteckého průmyslu. Agentura CzechInvest v současné době zónu již nabízí zájemcům. Jednání probíhají s několika investory, z nichž pro jednoho je přítomnost letiště zcela zásadní,“ uvedl ministr Jan Mládek.

V rámci rozdělení pozemků je možné provést přípravu pouze jedné plochy, či postupného rozvoje zájmové lokality s tím, že jižní část bude sloužit primárně pro letecký průmysl a severní bude nabízet také jiné využití.

Práce spojené s realizací stavby průmyslové zóny měly začít ke konci roku 2017 a jejich dokončení je předpokládáno ke konci roku 2018. Do konce srpna 2016 předloží MPO ve spolupráci s agenturou CzechInvest materiál k realizaci Strategické zóny včetně zdrojů financování a zapojení jednotlivých ministerstev v procesu její přípravy.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek