Volkswagen investuje ve státě São Paulo 460 milionu BRL do továrny na motory

16. 7. 2015

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 15.07.2015
  • Zdroj: CIMM

Cílem společnosti je vyrábět v Brazílii nejnovější motory TSI Total Flex. Investice směřuje do stávající továrny Volkswagen ve městě São Carlos, 460 miliónů BRL by mělo být proinvestováno do roku 2018. Výsledkem by mělo být zahájení brazilské výroby motorů s technologií TSI, která umožňuje agregovat větší energii v motoru při nižší spotřebě paliv.

První model, který bude vybaven touto technologií, bude model up! s motorem o výkonu 1.0l TSI Total Flex (spalující také alkohol). Nabízený model se tak svou velikostí a efektivností přiblíží evropskýmIlustrační obrázek modelům. Motor je součástí nové generace motorů EA211, která kromě tříválcové verze o objemu 1.0 l zahrnuje také čtyřválec o objemu 1,6 l.

Investice do továrny São Carlos navazuje na roky 2012-2013, kdy bylo již zainvestováno 425 miliónů BRL. Současná investice umožní od roku 2016 zahájení provozu na nové výrobní lince pro klikové hřídele, díky čemuž společnost Volkswagen omezí jejich dovoz z Německa, který doposud pokrýval většinu výrobní potřeby.

Zdroj:CIMM
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: