Vrakoviště posílají auta do Polska

16. 2. 2015

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 13.02.2015
  • Zdroj: Lidové noviny

ilustrační obrázekEkologická likvidace aut je byznys, o který je v Česku zájem. Pohybuje se v něm 570 firem. Řada z nich ale auta nerozebírá, díly netřídí, ale posílá je ke spálení v hutích nebo k rozdrcení do Polska. To je mnohem výnosnější.

Lidové noviny přináší rozhovor s předsedou Sdružení zpracovatelů autovraků Milanem Petrem. Podle něj jsou marže poctivých provozovatelů vrakovišť za ekologickou likvidaci vraku ve stovkách korun. Majitel vraku může dostat dva až dva a půl tisíce. M. Petr upozorňuje, že pokud provozovatel odveze auto ke spálení nebo rozdrcení do Polska, dostane až šest tisíc korun. O ekologii nemůže být řeč, ale majitel i provozovatel si přijdou na vyšší částku. Více na: http://zen.e15.cz/hlad-zizen/polsko-se-pustilo-do-lukrativni-vyroby-kaviaru-1151607#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/krok-svycarske-centralni-banky-prodrazi-polakum-hypoteky-1158241#utm_source=aktualne&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=e15rss#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylinkZpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Varšavě. 

 

Tisknout Vaše hodnocení: