Vyhlášení 21 položek na dovozní licence v Alžírsku

3. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Vyhlášení 21 položek na dovozní licence v Alžírsku V rámci současné alžírské politiky „racionalizace dovozů“ vyhlásilo 1. 4. 2017 alžírské ministerstvo obchodu položky, na něž mohou dovozci požádat o přidělení dovozní licence pro rok 2017. Jedná se zatím o 21 položek s tím, že další mohou následovat. Mezi vybranými položkami jsou například motorová vozidla, betonářská ocel, dřevo, dlaždice, hovězí maso, sýry nebo ječmen.

Veřejná vyjádření zaznamenaná při různých příležitostech v poslední době naznačovala, že celkovým záměrem může být zavedení dovozních licencí téměř na všechno zboží určené k finální spotřebě.

Vybranými položkami jsou motorová vozidla, betonářská ocel, dřevo, keramické dlaždice a obkládačky, portlandský cement, hovězí maso, sýry, citróny, jablka, banány, ječmen, česnek, kukuřice, sójové pokrutiny, vitamínové přípravky, polyfosfáty a rajčatový protlak. Celní seznam položek je uveden na internetové adrese alžírského ministerstva obchodu Ministère du commerce.

Vyhlášený seznam celkové množstevní nebo hodnotové kvóty neobsahuje. Ty zřejmě vyplynou až z vyhodnocení žádostí, které budou předloženy.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Alžíru (Alžírsko). Autor: Václav Žilka, ekonomický rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek