Vyhlášení nových výzev v pěti programech OP PIK

16. 12. 2015 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

motiv článku - Vyhlášení nových výzev v pěti programech OP PIK Ministerstvo průmyslu a obchodu jako Řídicí orgán OP PIK vyhlásilo dne 15. prosince 2015 výzvy k pěti programům podpory Operačního programu Podnikání a inovace (OP PIK).

  • I. výzva programu podpory Spolupráce - Technologické platformy
  • I. výzva programu podpory Služby infrastruktury
  • I. výzva programu podpory Obnovitelné zdroje energie
  • II. výzva programu podpory Inovace - Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví
  • III. výzva programu podpory Technologie

Texty výše uvedených výzev včetně specifických příloh k výzvám jsou zveřejněné na webu CzechInvestu pod jednotlivými záložkami a také na webu Ministerstva průmyslu a obchodu.

Příjem žádostí o podporu bude pro všechny uvedené výzvy zahájen prostřednictvím monitorovacího systému MS2014+ dne 4. ledna 2016 (přesné termíny zpřístupnění žádostí o podporu v MS2014+, zahájení a ukončení příjmu žádostí o podporu, druhu vyhlášené výzvy, modelu hodnocení a finanční alokace na výzvu jsou uvedeny v textu výzvy).

Ve všech případech se jedná o výzvy s tzv. jednokolovým modelem hodnocení, kdy žadatelé podávají pouze jednu žádost o podporu obsahující veškeré potřebné údaje o projektu nutné pro jeho hodnocení ze strany Řídicího orgánu.

Kromě výzvy Inovace - Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví, která je vyhlášena jako výzva průběžná (tj. nesoutěžní typ výzvy, kdy hodnocení žádostí probíhá průběžně), se u všech ostatních výzev jedná o výzvy kolové (tj. soutěžní typ výzvy, kde jsou projekty porovnávány mezi sebou a výběr projektů je proveden až po zhodnocení všech projektů).

Portál BusinessInfo.cz pro vás ve spolupráci s experty společnosti eNovation připravil sérii článků, které vám pomohou zorientovat se v možnostech, jež OP PIK nabízí, a poradí, jak získat na dotaci právě pro váš projekt.

Přečtěte si články:
Dotace pro podnikání z OPPIK: Jak si ukrojit ze 120 miliard korun?

Nebojte se inovovat. S financemi pomůže první osa OPPIK

Dotace na rozvoj malých a středních firem nabídne druhá osa OPPIK

OPPIK myslí i na energetiku, k dispozici bude téměř 34 miliard korun

Dotace pro ICT: 20 miliard na vývoj software, rychlé sítě a centra sdílených služeb
Dotace z OPPIK: Kontroly dotačního projektu

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek