Výrobce textilií Pegas zvažuje, kde postaví novou výrobní linku. Kromě Egypta je ve hře i Česko

1. 6. 2016

  • Země: Egypt
  • Datum zveřejnění: 10.05.2016
  • Zdroj: http://byznys.ihned.cz/c1-65286260-vyrobce-textilii-pegas-prehodnocuje-rozhodnuti-o-stavbe-nove-vyrobni-linky-krome-egypta-zvazuje-i-cesko

  • Pegas Nonwovens, jediná klasická výrobní firma obchodovaná na české burze, přehodnocuje rozhodnutí o umístění nové výrobní linky.
  • Dosud počítala, že novou linku postaví v Egyptě, kde již jednu továrnu má. Nově je ve hře Česká republika.
  • Pro Česko mluví vývoj poptávky. Firma zde již zvažuje podání žádosti o investiční pobídky.

ilustrační obrázekVýrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens do června rozhodne, zda postaví novou výrobní linku v Egyptě, nebo v České republice. Loni v září firma oznámila, že bude linka v Egyptě, nyní zvažuje, že by ji postavila ve Znojmě. Konkrétně by mohla stát ve skladovacím objektu, který zde staví. V úterý to firma uvedla v tiskové zprávě.

Firmu k úvahám o změně umístění nové výrobní linky vede několik důvodů. Jmenovala například vývoj ve struktuře poptávky. Očekávaná komercializace několika technických projektů pravděpodobně přinese navíc nutnost instalace speciálních dodatečných zařízení.

"Pegas v současné době připravuje obě varianty tak, aby nedošlo k výraznějšímu časovému posunu. V České republice navíc zvažuje podání žádosti o investiční pobídky," uvedl František Řezáč, generální ředitel a člen představenstva společnosti Pegas Nonwovens.

Finální rozhodnutí bude podle něj záviset na návratnosti investice. Rozhodnutí, kde linka bude, firma udělá letos v červnu.

Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens měl loni výnosy meziročně pouze o 0,6 procenta nižší - 229,2 milionu eur (6,2 miliardy korun). Zisk se snížil téměř o osm procent na 25 milionů eur (676 milionů korun).

Stabilní výnosy odpovídají nezměněným výrobním kapacitám a i pro letošek předpokládá vedení firmy, že výsledky hospodaření budou podobné.

Celková produkce společnosti ve znojemském, bučovickém i egyptském závodě loni znovu překonala 100 tisíc tun, z 86 procent se z textilií vyrábí hygienické produkty. Přes 35 procent produkce mířilo loni na trh do západní Evropy, do střední a východní Evropy a do Ruska mířilo přes 41 procent.

Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku a zaměstnává 570 lidí.

Vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají nejen pro hygienu, ale i ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Firma je veřejně obchodovaná na burzách v Praze a ve Varšavě.

Na burze Pegas patří k menším firmám, jeho současná hodnota je 7,5 miliardy korun.

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/c1-65286260-vyrobce-textilii-pegas-prehodnocuje-rozhodnuti-o-stavbe-nove-vyrobni-linky-krome-egypta-zvazuje-i-cesko
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Káhiře.

Tisknout Vaše hodnocení: