Výstavba nových mýtných bran na dálnici Bělehrad - Niš

28. 3. 2017

  • Země: CS - Srbsko
  • Datum zveřejnění: 28.03.2017

automoto-148421596-120.jpgPráce na výstavbě nových mýtných bran na dálnici „Vrčin“ u Bělehradu budou dokončeny v dubnu t.r., a tím bude nahrazena dosavadní mýtnice „Bubanj Potok“, oznámila místopředseda vlády a ministryně stavebnictví, dopravy a infrastruktury Srbska Zorana Mihajlovic.

Ve srovnání se současnou mýtnicí „Bubanj Potok“ bude nová mýtnice „Vrčin“ modernější, bude mít 23 pruhů a propustnost zvýšenou o cca 30 %. Jedním z důvodů výstavby tohoto přemístění stávajících mýtných stanic „Bubanj Potok“ bylo oficiálně zkrácení obchvatu Bělehradu na dálnici Bělehrad - Niš.

I když to vláda Srbska a vedení města Bělehrad ve svých sděleních nikdy neuvádí, jedním z hlavních důvodů pro přemístění nedávno vybudovaných mýtných bran na dálnici při výjezdu z Bělehradu o pouhých několik set metrů je však výstavba obchodního domu IKEA, která má být dokončena koncem tohoto roku. Přemístění bylo realizováno proto, aby návštěvníci obchodního domu IKEA nemuseli platit při návštěvě tohoto obchodního domu mýtné, což by bylo při fungování stávajících mýtných bran v lokalitě „Bubanj Potok“ nezbytné.

Čerpáno z Tanjug

Zpracoval kolektiv pracovníků zahaniční kanceláře CzechTrade v Bělehradu.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: