Výstavba turistického komplexu "Česká vila na ostrově Vis"

24. 7. 2017

  • Země: Chorvatsko
  • Datum publikování: 24.07.2017
  • Datum uzávěrky: 16.10.2017 14:00
  • Referenční číslo: TE201701323
  • Stav tendru: neurčeno
Průmyslové obory:
  • Stavebnictví a stavební materiály
  • Investice

Anotace:

Stavebnictví, ubytovací zařízení, ostrov Vis, Češka vila.

Popis tendru, projektu:

Chorvatská vláda schválila a prostřednictvím Ministerstva státního majetku vyhlásila výběrové řízení na výběr investora, který zrealizuje "Projekt Češka vila". Mělo by se jednat o investora, který má zkušenost s navrhováním, výstavbou a propagací projektů turistických rezortů.
Pozn. ke jménu projektu: V městečku Vis na stejnojmeném ostrově na Jadranu se nachází vila, kterou původně postavila v 19. stol. bohatá rodina Topićů jako své sídlo, ale záhy ji prodala dubrovnickému obchodniku Kovačevićovi, od něhož pak brzy přešla do českých rukou. Československé dráhy ji přestavěly a upravily na kvalitní ubytovací zařízení, jenž se v první polovině 20. stol. stal pojmem mezi turisty z Československa. Mezi místním obyvatelstvem se ujal název Česká vila, tedy Češka vila. Další osud této stavby je nejasný a lze jen doufat, že se pro ni brzy najde nějaké využití, než se znehodnotí. Během novodobější historie byl ostrov Vis veřejnosti zcela uzavřen a využívala jej Jugoslávská armáda. Nyní se opět civilně využívá.
Vila se má proměnit v minimálně čtyřhvězdičkový hotel s kapacitou 100 lůžek. Volitelně pak dalších 60. Rekonstrukce čeká také další existující objekty v blízkosti. Investor má získat stavební povolení a uzavřít dohodu o pronájmu hotelu. Od chorvatského státu má získat koncesi na provozování hotelu na 50 let. Atraktivní lokalita má povrch 3,7 hekterů a dalších 4000m2 mořské plochy na nichž má být vystavěna promenáda a pláže. Počáteční hodnota stavebního povolení je 1,43 mil HRK a každoroční koncese za pronájem hotelu má být 180 000 kuna. Nutno porovnat s oficiálním zadáním v příloze.

Popis tendru, projektu v cizím jazyce:

PUBLIC CALL
to participate in the international tender for the public gathering of offers for the realization of the Češka vila Hospitality-Tourism Project in the Town of Vis on the Island of Vis
https://imovina.gov.hr/public-call-to-participate-in-the-international-tender-for-the-public-gathering-of-offers-for-the-realization-of-the-ceska-vila-hospitality-tourism-project-in-the-town-of-vis-on-the-island-of-vis/1804.

Kontaktní informace:

  • Kontaktní osoba: Ing./Ph.D. Plevák Roman
  • Telefon: +420224852036
  • E-mail: plevak@mpo.cz

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: