Využijme Start-up v Chicagu

19. 10. 2015

  • Země: Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 15.10.2015

Ilustrační obrázekNechme se inspirovat příběhem Johna Flavina a CIE. Inovace v inovaci s podporou University of Chicago.

Po dvou desetiletích, kdy John Flavin budoval své společnosti se rozhodl vybudovat komunitu a tak v roce 2013 „skočil“ po příležitosti v rámci „Chicago Innovation Exchange“ a vybudoval v 26 000 čtverečních stop velké  továrně v Hyde Parku prostor pro strat-upy, který podporuje University of Chicago.

A proč také ne. Tato práce mu umožňuje přístup ke „gejzíru“ inovací z univerzitních fakult, spolupráci se studenty a výzkumníky z Argonne National Laboratory a FermiLab. Má také k dispozici klíčovou složku pro úspěšnou realizaci a to jsou peníze.

Flavin dohlíží na „U of C inovativní fond“, který disponuje 20 mil. dolary tak, aby dodal lidem odvahu proměnit své nápady do fungujících podniků.

„Tohle má daleko větší význam a dopad, než kdybych vše měl vytvořit sám“, říká 46letý Flavin, který vlastní a provozuje Flavin Ventures, centrum Woodridge, fond science-venture a který vytvořil velmi úspěšné farmaceutické firmy Advanced Life Science a Medi Chem.

Chicago je domovem mnoha inkubátorů, včetně velmi úspěšného inkubátoru 1871, TechNexus nebo Katapult. Popravdě, předtím než se Flavinovi ozvala University of Chicago, řídil již Chicago Innovation Mentors, program pro ranné fáze vzniku vědeckých podniků, založený podle vzoru University of Illinois v Chicagu, Northwestern University a iBio institutu. Nicméně i tak, universita viděla potřebu podílet se na CIE, protože změna byla potřebná .

Historicky je totiž model „U fo C“ znám spíše teoretickým zaměřením než praxí. Jsou zde však studenti, kteří mají schopnost přicházet s novými myšlenkami a mají především zájem o podnikání.

CIE sídlí ve dvou historických  budovách na 53. ulici poblíž Harper Avenue a může se pochlubit více něž 1000 členy z nichž asi 20 % pochází z prostředí „U of C“

Nechme se tedy inspirovat úspěšností start-up (ů) v USA a využijme jejich nabídek. I to je vzkaz pro české začínající podnikatele a inovátory. Pokud si k tomu vyberete Chicago, můžete se opřít o kancelář Czechtrade a Generální konzulát České republiky v Chicagu.

Zdroj: Crains business
Zpracoval Jan Kubata, vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade v Chicagu.

 

Tisknout Vaše hodnocení: