Česká investice v Chorvatsku – výstavba rekreačního a hotelového resortu Costabella na Jadranu

2. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká investice v Chorvatsku – výstavba rekreačního a hotelového resortu Costabella na Jadranu Symbolickým poklepáním na základní kámen byla dne 27. dubna 2017 zahájena výstavba rozsáhlého hotelového a rekreačního resortu Costabella Luxory Resort and Spa v oblasti Opatie.

Investorem resortu v hodnotě 55 milionů EUR je investorská a developerská skupina JTH, která se více než 25 let zaměřuje na investice do nemovitostí zejména v ČR, na Slovensku a v Chorvatsku.

Slavnostního zahájení výstavby poklepáním na základní kámen se zúčastnil nejen majitel a generální ředitel firmy JTH a ředitel společnosti JTH Costabella, ale i starosta a zástupce starosty města Rijeka, architekt celého projektu a ředitel stavební společnosti GP Krk, která bude realizovat vlastní výstavbu. Slavnostního aktu se také zúčastnil český velvyslanec v doprovodu obchodního rady.

Projekt Costabella, který by měl být dokončen nejpozději k zahájení turistické sezóny 2020, zahrnuje hlavní budovu hotelu, vilové domy, dále společné prostory a zázemí, kongresový sál, wellness a spa, fitness, rozsáhlý venkovní bazén s výhledem na moře a soukromou pláž. Celkově pokrývá plochu dvou hektarů.

costabella 1

Realizace tohoto, dlouhou dobu připravovaného projektu, přináší významnou českou investici  v oboru hotelových služeb a nabízí možnost luxusního ubytování i pro české turisty v oblasti Kvarneru, nedaleko od světoznámého mořského letoviska Opatia.

costabella2

Možnosti investic do infrastruktury si společnost JTH Holding „ověřila“ v roce 2016 výstavbou obchodního centra Šporova Jama, které se nachází v centru města Kastav nedaleko od výše uvedeného projektu Costabella. Jedná se o multifunkční budovu, která zahrnuje supermarket SPAR, další obchody, kavárnu a samostatné jesle se školkou. V budoucnu společnost JTH holding plánuje v této oblasti ještě výstavbu obchodního centra Vrata Jadrana.

Investice do oboru služeb, ať už ubytovacích nebo jiných, nabízejí zajímavé a dříve poněkud opomíjené možnosti i pro další české firmy. Modernizace a výstavba turistické infrastruktury je prioritou chorvatské vlády, která se snaží vytvářet pro zahraniční investory v tomto oboru příznivé podmínky. Je to výzva i pro další české firmy, aby se rozhodly investovat do infrastruktury na Jadranu, jenž je stále nejoblíbenější destinací českých turistů. Mimochodem, Chorvaté očekávají v letošním roce příjmy z turistického ruchu na úrovni téměř 9 miliard EUR.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Záhřebu (Chorvatsko). Autor: Bohuslav Zavadil, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek