Významná investice firmy Kofola v Chorvatsku

23. 9. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Významná investice firmy Kofola v Chorvatsku Firma Kofola ČeskoSlovensko a chorvatská potravinářská firma Podravka podepsaly dne 20. září 2016 smlouvu o nákupu podílu v chorvatském výrobci stejnojmenných minerálních vod Studenac. Oznámila to firma Kofola, která si od tohoto kroku slibuje posílení pozice v jadranské oblasti.

Akvizice by měla být dokončena do konce tohoto roku a dle místních zdrojů se její hodnota pohybuje okolo 9 mil. EUR. Studenac bude patřit do slovinské skupiny Radenska, kterou Kofola získal již vloni. Kromě stejnojmenné minerální vody se portfolium rozšíří o pramenitou vodu Studena a sirupy Lero.

„Značka Studenac představuje vše, co u značek hledáme. Bohatou historii a zákazníky se silnou emoční vazbou na značku,“ řekl k transakci J. Samaras, generální ředitel firmy Kofola ČeskoSlovensko. Značka Studenac podle něj však potřebuje zásadní obnovu image.

Kofola aktuálně provozuje šest závodů na čtyřech evropských trzích (v Česku, na Slovensku, v Polsku a ve Slovinsku) a zaměstnává 2 000 lidí. Akcie firmy na tuto zprávu reagovaly mírně a za uplynulé dva dny posílily o cca 0,50 %. Aktuálně se obchodují na pražské burze okolo 412 CZK.

Akvizice firmy Kofola nadále potvrzuje zájem českých firem o investice do této oblasti Evropy a lze předpokládat, že další investoři na sebe nenechají dlouho čekat.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Záhřebu (Chorvatsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek