Výzva českým firmám k účasti na veletrhu zdravotnické techniky Hospitalar v Brazílii

8. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Výzva českým firmám k účasti na veletrhu zdravotnické techniky Hospitalar v Brazílii Generální konzulát České republiky v Sao Paulo informuje o možnosti pro české firmy účastnit se zdravotnického veletrhu Hospitalar, který proběhne ve dnech od 16. do 19. května 2017 v brazilském Sao Paulo.

V pořadí již 24. ročník mezinárodního veletrhu Hospitalar v Sao Paulo je zaměřen na výrobky, vybavení, služby a technologie pro nemocnice, laboratoře, lékárny a lékařské ordinace. 

Hospitalar je největším veletrhem v tomto oboru na americkém kontinentě a druhým největším na světě. Každoročně se ho účastní 1250 vystavovatelů a kolem 100 000 návštěvníků z řad profesionálů v oblasti zdravotnictví. Jeho  hlavními klienty i hosty jsou lékaři, zdravotníci, manažeři státních i soukromých nemocnic, klinik a laboratoří, výrobci podnikající ve zdravotnickém sektoru, distributoři, zástupci státní správy v oblasti a veřejných i soukromých institucí v oblasti zdravotnictví.

Veletrh proběhne v uvedených datech mezi 12. a 21. hodinou ve výstavním pavilonu Pavilhões do Expo Center Norte – Rua José Bernardo Pinto, 333 – Vila Guilherme – São Paulo. Více informací lze najít na webových stránkách veletrhu.

Česká republika bude na veletrhu zastoupena tradičně, v loňském roce byla účast českých firem podpořena také z prostředků MZV formou projektu ekonomické diplomacie PROPED. Veletrhu se v rámci  společného stánku účastnily firmy jako Mediware, Walmark či TSE. Samostatným stánkem se tradičně představuje i výrobce zdravotnických lůžek LINET, který má v Sao Paulu své zastoupení.

Oblast zdravotnictví  je jednou z oborových priorit v obchodně-ekonomických vztazích České republiky v Brazílii a představuje řadu možností pro české firmy. České výrobky mají v Brazílii dobré jméno a oproti ostatním zahraničním firmám jsou schopné konkurovat cenou, tak inovativními metodami a postupy. S oživováním brazilské ekonomiky, které se předpokládá v letošním roce, by měly postupně růst i náklady na státní zdravotnický sektor, který tak bezesporu bude v hledáčku řady zahraničních firem.

Českou účast na veletrhu Hospitalar zajišťuje pobočka CzechTrade v São Paulo. V případě zájmu českých podnikatelských subjektů o aktivní participaci na veletrhu Hospitalar Generální konzulát ČR v Sao Paulo, Velvyslanectví ČR v Brasília a CzechTrade Sao Paulo připraveni poskytnout veškerou součinnost.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sao Paulo (Brazílie). Autorka: Ing. Pavla Havrlíková, generální konzulka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek