Výzva k účasti na největším strojírenském veletrhu v USA v roce 2018

14. 12. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Výzva k účasti na největším strojírenském veletrhu v USA v roce 2018 Projekt ekonomické diplomacie finančně podpoří v roce 2018 akce související s účastí firem z České republiky na strojírenském veletrhu IMTS (International Manufacturing Technology Show), který se uskuteční ve dnech 10. – 15. září 2018 v Chicagu. Účast na veletrhu prozatím potvrdilo šest firem, nicméně účast na veletrhu je i nadále možná díky chystanému stánku Svazu strojírenské technologie.

Zájemci o účast na 32. ročníku veletrhu IMTS v Chicagu mohou kontaktovat Generální konzulát České republiky v Chicagu, konzula pro obchodně-ekonomické otázky T. Trnku (tomas_trnka@mzv.cz, T.: +1 312 861 1037 linka 105), který zajistí účast na veletrhu ve spolupráci se Svazem strojírenské technologie.

Registrace s možností mít vlastní expozici byla s ohledem na omezené výstavní kapacity centra McCormic, kde se veletrh IMTS pravidelně jednou za dva roky koná, uzavřena již v roce 2016, nicméně Vaši účast lze zajistit ještě právě prostřednictvím stánku Svazu strojírenské technologie. Doporučujeme avizovat Vaši účast nejpozději do konce března 2018, abychom mohli připravit vše potřebné.

V rámci veletrhu se uskuteční minimálně dva semináře s cílem zvýšit povědomí o ČR jako o zemi nejen s bohatou strojírenskou tradicí, ale i s velkým potenciálem do budoucna. Vedle zástupců generálního konzulátu a Svazu strojírenské technologie budou přítomni také zástupci CzechInvest.

Ve Spojených státech od roku 2015 pokračuje konjunktura prodeje obráběcích strojů. Spojené státy tak i nadále patří k největšímu trhu se strojírenskými produkty na světě s obratem přesahujícím cca 400 mld. dolarů. Vzhledem k tomu, že veletrh IMTS je jednou z největších akcí svého druhu na světě, existuje velký potenciál, že v jeho rámci budou osloveni vhodní partneři.

Navíc i nadále platí snaha americké administrativy vrátit zejména automobilovou a leteckou výrobu zpět na území Spojených států, což v sobě skrývá nemalý potenciál zvýšené poptávky po strojních zařízeních v nových provozech. Specifikem Spojených států je pak poptávka po obráběcích stojích na výrobu zbraní. Obecně platí, kdo chce prodávat ve Spojených státech a Kanadě, měl by být na veletrhu IMTS přítomen.

Více informací o veletrhu samotném naleznete na webových stránkách akce

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Chicagu (Spojené státy americké). Autor: Tomáš Trnka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek