Výzva k účasti na podzimní potravinářské misi do Kuvajtu

23. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

České velvyslanectví společně s Potravinářskou komorou České republiky a Ministerstvem zemědělství připravují potravinářskou misi do Kuvajtu, která se uskuteční v předposledním říjnovém týdnu.

Kuvajtský trh s potravinami je sice vysoce konkurenční, vykazuje však i nadále růst a velvyslanectví poslední dobou zaznamenává zvýšený zájem o české výrobky ze strany kuvajtských distribučních společností. Z české produkce by na kuvajtském trhu mohlo najít uplatnění mléko (sušené a kondenzované), sýry Akavi, produkty dětské výživy, nápoje a polévky v prášku, čokoláda a cukrovinky, med a marmelády, potravinové doplňky (omáčky, dochucovací přípravky), avšak i další sortiment, zejména výrobky zdravé výživy či jinak originální a kreativní produkty.

To, že v Kuvajtu lze v gastronomii stále prorazit, pokud má podnikatel dobrý nápad, prokázal v poslední době například česko-kuvajtský podnikatelský start-up inspirovaný principy tzv. paleo diety, která odkazuje na stravu našich prapředků – jeskynních lidí. Ostatně celý segment zdravé výživy a biopotravin zažívá v Kuvajtu mohutný boom s tím, jak si kuvajtští strávníci navyklí na konzumaci pokrmů typu amerického fast food začínají uvědomovat negativní zdravotní dopady takového stravování.

Nové trendy a poptávka po zdravějším stravování může být příležitostí i pro české společnosti s dobrými nápady a výrobky. Proto se české velvyslanectví v Kuvajtu společně s Potravinářskou komorou ČR a Ministerstvem zemědělství rozhodly uspořádat potravinářskou misi do Kuvajtu, na kterou by tímto chtěly pozvat české potravinářské společnosti se zájmem o kuvajtský trh.

Akce bude realizována v rámci projektů ekonomické diplomacie MZV a je předběžně plánována na 22. až 26. 10. 2017 v prostorách Kuvajtské obchodní a průmyslové komory. Účastníci si budou hradit letenku a náklady na ubytování a stravování. Zájemci o účast na akci se mohou obracet na Potravinářskou komoru České republiky na emailové adrese: pondelicek@foodnet.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kuvajtu (Kuvajt). Autor: Jakub Jaroš, ekonomický diplomat, zastupitelský úřad Kuvajt.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek