Výzva k účasti na veletrhu environmentálních technologií a výrobků ECO Expo Asia v Hongkongu

29. 5. 2017 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

motiv článku - Výzva k účasti na veletrhu environmentálních technologií a výrobků ECO Expo Asia v Hongkongu Generální konzulát v Hongkongu zve české firmy k účasti na prestižním veletrhu ECO Expo Asia, který se uskuteční od 26. do 29. října 2017 na výstavišti AsiaWorld Expo nedaleko hongkongského mezinárodního letiště. Účast zahrnuje českou expozici a dále samostatný český odborný seminář, kde české firmy představí své výrobky a služby. Výzva k účasti navazuje na velmi úspěšnou českou expozici v roce 2016.

Veletrh ECO Expo Asia patří mezi největší výstavy v oblasti environmentálních technologií v Hongkongu i celém regionu. V roce 2016 se veletrhu zúčastnilo 325 vystavovatelů z 19 zemí a 14 tis. návštěvníků. Veletrh je i místem zájmu zástupců státní sféry; v roce 2016 to bylo 400 státních úřadníků ze států ASEAN, Číny, Hongkongu a dalších zemí. Motto letošního ročníku je „Innovative Solutions for Greener Cities“ a hlavními tématy jsou: „Green Building and Energy Efficiency, Green Transportation, Waste Management and Recycling, Water Treatment and Quality Management“.

Hongkong je velmi perspektivní trh pro technologie a služby v oblasti environmentálních technologií s ohledem na prioritu tohoto oboru v agendě místní vlády, která vytvořila zvláštní fond na podporu recyklace v hodnotě 129 mil. USD, dalších 2,46 mld. USD bude alokováno do rozvoje integrovaného řízení odpadového hospodářství. Hongkong je nejen finančním a technologickým centrem regionu, ale i střediskem výstavnictví, kde mají své pobočky či přímo ústředí tisíce firem z celého světa a zejména z kontinentální Číny. Populace s více než 7 mil. obyvatel není velká, ale vazby Hongkongu zejména na kontinentální Čínu a přilehlou deltu Perlové řeky vytvářejí předpoklady obchodního úspěchu českých firem v regionu. Tomu má napomoci prezentace českých firem na veletrhu ECO Expo Asia.

Rozsah české účasti závisí na odezvě českých firem, stejně jako její forma, která může mít podobu samostatného českého pavilónu nebo české expozice v rámci výstavní plochy Evropské hospodářské komory v Hongkongu. Generální konzulát Hongkong připravuje účast v rámci 2. výzvy MZV k podání návrhů projektů ekonomické diplomacie na rok 2017. V případě schválení projektu budou mít české firmy zdarma plochu na české expozici, prezentaci na semináři a zapojení do programu vyhledávání partnerů pro B2B jednání.

Výzva k účasti navazuje na velmi úspěšnou českou prezentaci na ECO Expo v roce 2016, o které najdete více informací na webových stránkách MZV ČR. Generální konzulát v Hongkongu vyzývá české firmy a instituce, které mají o účast v projektu zájem, aby nejpozději do 12. června 2017 kontaktovaly GK na adrese: commerce_hongkong@mzv.cz.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Hongkongu (Čína).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek