Výzva pro české firmy k účasti na podnikatelské misi do Baškortostánu (Rusko)

5. 9. 2016

Velvyslanectví České republiky v Moskvě a Ministerstvo zemědělství České republiky ve spolupráci s Komorou pro hospodářské styky se SNS organizují v termínu od 11. - 14. října 2016 podnikatelskou misi do Ufy, hlavního města Baškortostánu. Mise konaná v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie bude vedená náměstkyní ministra zemědělství ČR Jaroslavou Beneš Špalkovou. Účast přislíbil také náměstek ministra zemědělství RF Jevgenij Vasilievič Gromyko. Během mise se za podpory představitelů regionu uskuteční mj. business fórum a dvoustranná jednání.

Delegaci bude doprovázet český velvyslanec v Rusku pan Vladimír Remek, obchodní rada velvyslanectví Martin Bašta a zemědělský diplomat velvyslanectví Nikola Hrušková.

Cílem projektu je podpořit české firmy, které se zabývají dodávkami zemědělských a potravinářských technologií, příp. dalšími obory. Baškortostán je ekonomicky rozvinutý region Ruské federace, a to díky bohatým nalezištím ropy, průmyslové výrobě a zemědělské produkci.

V rámci česko-ruské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci je ustavena regionální Pracovní skupina pro spolupráci s Baškortostánem. Vzhledem k tomu, že zasedání této pracovní skupiny je plánováno na listopad/prosinec 2016, navázané kontakty a projednávané společné projekty z této mise mohou být dále rozpracovány v rámci navazujícího zasedání.

Zájemci o účast nechť se hlásí prostřednictvím Komory pro hospodářské styky se SNS a Velvyslanectví ČR v Moskvě (commerce_moscow@mzv.cz). Přihláška a další informace jsou k nalezení zde.

Nikola Hrušková, zemědělský diplomat, Velvyslanectví ČR v Moskvě

Více informací na: http://www.mzv.cz/moscow/cz/obchod_a_ekonomika/aktuality_oeu/vyzva_pro_ceske_firmy_k_ucasti_na.html

Tisknout Vaše hodnocení: