Výzva pro české firmy k účasti na podnikatelské misi do Sverdlovské a Čeljabinské oblasti (Rusko)

23. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Výzva pro české firmy k účasti na podnikatelské misi do Sverdlovské a Čeljabinské oblasti (Rusko) Generální konzulát České Republiky ve spolupráci s Komorou pro hospodářské styky se SNS pořádají ve dnech od 23. do 27. října 2016 podnikatelskou misi do Čeljabinska a do Jekatěrinburgu, hlavních měst Čeljabinské a Sverdlovské oblasti. Akce se koná v rámci projektu ekonomické diplomacie, podpořeného z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Podnikatelskou delegaci bude doprovázet velvyslanec ČR v Ruské federaci pan Vladimír Remek a generální konzul ČR v Jekatěrinburgu Josef Maršíček.

Cílem projektu je podpora aktivit českých firem v ruských regionech v různých oblastech ekonomické spolupráce, zejména v perspektivních průmyslových oborech specifikovaných v Mapě globálních oborových příležitostí. Projekt je realizován formou podnikatelských fór ve městech Čeljabinsk a Jekatěrinburg, v rámci kterých budou připravena dvoustranná jednání s potenciálními ruskými partnery a s představiteli státních orgánů a institucí.

Uralský region je důležitou surovinovou základnou Ruské federace s potenciálem dalšího rozvoje průmyslové výroby, energetiky, městské a dopravní infrastruktury. Regionální vlády jsou otevřené k jednání, ruské firmy hledají optimální ekonomická řešení, levnější financování a nové moderní technologie, které nejsou v místě, často ani u východních asijských partnerů, k dispozici. V době, kdy je podporována politika lokalizace výroby a záměny importu, je důležitý vzájemný kontakt s potenciálními partnery a dosažení důvěry při hledání vzájemně výhodných možností obchodní a ekonomické spolupráce.

Zájemci o účast se na akci mohou přihlásit prostřednictvím Komory pro hospodářské styky SNS. Další informace je možné obdržet na Generálním konzulátu ČR v Jekatěrinburgu, e-mail: commerce_yekaterinburg@mzv.cz.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem ČR v Jekatěrinburgu (Rusko). Autor: Luboš Laštůvka, ekonomický konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek