Výzva pro české firmy k účasti na podnikatelské misi do ruských měst Omsk a Tjumeň

27. 9. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Generální konzulát České Republiky ve spolupráci s Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS pořádají ve dnech od 22. do 26. října 2017 podnikatelskou misi do Omska a Tjumeně v Uralském a Sibiřském federálním okruhu Ruské Federace. Akce se koná v rámci projektu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR za finanční podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Podnikatelskou delegaci bude doprovázet generální konzul ČR v Jekatěrinburgu Josef Maršíček a ředitel odboru zahraničně ekonomických politik Ministerstva průmyslu a obchodu Martin Pospíšil.

Cílem projektu je podpora aktivit českých firem v ruských regionech v energetice a v dalších perspektivních průmyslových oborech specifikovaných v Mapě globálních oborových příležitostí. Projekt bude realizován formou podnikatelských fór, dvoustranných jednání s potenciálními ruskými partnery a společných setkání s představiteli místních firem a institucí za podpory gubernátorů Omské a Tjumeňské oblasti. 

Regiony západní Sibiře jsou důležitou surovinovou základnou Ruské federace s potenciálem průmyslového rozvoje. Tjumeňská oblast je příkladem ruského regionu s kvalitním systémem investiční podpory. Výhodou oblasti jsou relativně dobré finanční zdroje a vysoká životní úroveň obyvatelstva. Regionální vlády obou regionů jsou otevřené k jednání s potenciálními partnery. Ruské firmy mají zájem o nové moderní technologie a o spolupráci se zahraničními partnery při realizaci perspektivních projektů. V době, kdy je podporována politika lokalizace výroby a záměny importu, je důležitý vzájemný kontakt a dosažení důvěry při hledání vzájemně výhodných možností obchodní a ekonomické spolupráce.

Zájemci o účast se na akci mohou přihlásit prostřednictvím Komory pro hospodářské styky se zeměmi SNS. Další informace je možné obdržet na Generálním konzulátu ČR v Jekatěrinburgu (commerce_yekaterinburg@mzv.cz).

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Jekatěrinburgu (Rusko). Autor: Luboš Laštůvka, ekonomický konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek