WhatsApp je nejoblíbenější mobilní aplikací v Brazílii

26. 5. 2015

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 25.05.2015
  • Zdroj: eMarketer

Dle květnového průzkumu má WhatsApp solidní náskok před Facebookem a je nejpopulárnější mobilní aplikací v Brazílii. Celých 86 % majitelů chytrých telefonů v zemi zařadilo WhatsApp mezi svých 10 nejčastěji používaných aplikací (s 10ti procentním náskokem před Facebookem).                      

WhatsApp byl více populární mezi ženami než mezi muži. Dvakrát větší rozdíl v popularitě mezi ženami v porovnání s aplikací WhatsApp dosáhl Facebooku. Po těchto prvních dvou předních příčkách popularita podstatně klesala. Instagram, třetí nejpopulárnější aplikace v Brazílii, byl citován jen 36 % uživatelů. Opět platí, že byl více populární mezi ženami než muži.

Majitelé chytrých telefonů byli při výzkumu požádáni, aby vybrali své tři top kategorie mezi aplikacemi, ovšem spíše než konkrétní aplikace zvítězily sociální sítě (přes 83 %), následovaly hry a jiné komunikační aplikace.

Většina z těchto aplikací jsou zdarma. Jen 15,3 % respondentů, (z toho 18,6 % mužů a 12,3 % žen), uvedlo, že si někdy zakoupili mobilní aplikace. Téměř polovina z nich nevidí potřebu platit za aplikace a 24,4 % uvedlo, že nikdy nenašli aplikaci, o které by si mysleli, že stojí za to za ní zaplatit.

Společnost eMarketer odhaduje, že 46,7 milionů Brazilců bude vlastnit a použije smartphone alespoň jedenkrát za měsíc v tomto roce. To představuje 35,8 % uživatelů mobilních telefonů, nebo 22,8 % z celkového počtu obyvatel Brazílie.

Zdroj: eMarketer.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: