Workshop na podporu turistiky v zemích V4 na Zastupitelském úřadu ČR ve Finsku

26. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Workshop na podporu turistiky v zemích V4 na Zastupitelském úřadu ČR ve Finsku Dne 28. dubna 2016 se v prostorách Zastupitelského úřadu ČR v Helsinkách uskutečnila prezentace národních agentur pro turismus V4 nazvaná Heart of Europe B2B Roadshow. Akci v Helsinkách organizačně zajistila agentura CzechTourism ve spolupráci se ZÚ Helsinky, který kromě koordinační podpory zajišťoval rovněž celkovou logistiku workshopu.

Roadshow se zúčastnilo přes 60 zástupců subjektů cestovního ruchu, z toho se registrovalo přes 30 finských, dále byli přítomni velvyslanci V4 a zástupci finských médií.

Na akci se prezentovali zástupci národních turistických centrál Slovenska, Maďarska a Polska a dále po šesti společnostech turistického průmyslu ze všech čtyř členských zemí V4. Českou republiku reprezentovali zástupci Bohemia Spa, Clarion Congress Hotel Praha, Co Dan Agentura, Jan hotels, Orea Hotels and Resorts a Spa Hotel Thermal.

Jednotlivé účastníky Roadshow představila Lucie Vallin, ředitelka zastoupení CzechTourism ve Stockholmu pro Skandinávii a Finsko. VZÚ Helsinky v úvodní řeči připomněl tradici turistického ruchu mezi Finskem a zeměmi V4 a v krátkosti promluvil o turistickém potenciálu regionu. Jménem přítomných velvyslanců Slovenska, Maďarska a Polska vyjádřil přesvědčení, že pozitivní trend z posledních let se podaří udržet a turistická výměna mezi Finskem a Střední Evropou bude dále narůstat. Akce se setkala se širokým zájmem finských partnerů, zástupců cestovních agentur, hotelů a dopravců, kterých se na akci zaregistrovalo přes 30.

Podle aktuálních statistik počet finských turistů přijíždějících do České republiky v posledních letech setrvale narůstá. Zatímco v roce 2011 navštívilo ČR zhruba 45 000 Finů, v roce 2014 to bylo 65 000 a v roce 2015 dokonce 71 500. Za zmínku stojí skutečnost, že k tomuto významnému nárůstů za poslední čtyři roky došlo přesto, že společnost ČSA na jaře 2012 ukončila provozování leteckého spojení na trase Praha-Helsinky.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Helsinkách (Finsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek