Yandex a Sberbank do konce roku 2017 založí společný podnik

20. 8. 2017

  • Země: RU - Rusko
  • Datum zveřejnění: 21.08.2017

Yandex* a Sberbank** se chystají na základě platformy „Yandex.Market“ sjednocením infrastruktury a technologií rozvíjet ekosystém elektronického obchodu (prodej a nákup zboží a služeb).

Nyní přichází na řadu komplexní investiční prověrka platformy „Yandex.Market“ a získaní potřebných povolení. Uzavření dohody se očekává do konce roku 2017. Poté zákazníci získají nové možnosti při nákupu přes internet (například, platba na splátky). Dle názoru vedení skupiny společnosti Yandex, je nutné maximálně zkrátit dobu od výběru zboží do jeho dodání.

Podle Germana Grefa, předsedy představenstva Sberbank, tato spolupráce otevře nové možnosti pro ruské firmy, hráče trhu elektronického obchodu a malého a středního podnikaní, navíc vytvoří podmínky pro růst exportu ruské produkce do zahraničí a nové možnosti pro zahraniční účastníky trhu. 

* Yandex je ruská nadnárodní korporace specializující se na internetové služby (ruská obdoba seznam.cz). Je největším a nejpoužívanějším vyhledávačem v Rusku a dravým podnikatelem v „nových“ podnikatelských směrech (např. Yandex.Taxi, Yandex.Money, Yandex.Market, Yandex.Maps atd.).

** Sberbank je největší ruská polostátní banka, 52 % její akcií patří Centrální bance RF. 

Zdroj: https://rg.ru/
Zpracoval kolektiv pracovníků ZK CzechTrade v Moskvě.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: