Yezdi je zpět!

31. 7. 2017

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 21.07.2017

Mnoho motorcyklových fanoušků v Indii se může radovat: motocykly Jawa se vrací do Indie! Mnoho osob středního věku se v dětství setkávala s těmito motorkami, otcové nebo dědové na nich jezdili a parkovali je u mnoha domů. Indický výrobce dopravních prostředků Mahindra & Mahindra koupil značky Jawa BSA - to znamená, že Yezdi je zpět v zemi, kde se těšil velké oblibě.

Motocykl Jawa byl hlavně oblíben pro svoji odolnost v obtížných terénních a klimatických poměrech, i když nebyl zrovna chválen pro svou šetrnou jízdu. Jawa by se měla objevit na trhu do dvou let. Sám předseda představenstva Anand Mahindra oznámil na webové stránce Yezdis of India opětovný vstup značky na trh. Toto potvrdil i generální manažer společnosti Pawan Goenka, který sdělil, že firma změnila strategii výroby a ustupuje od výroby motocyklů určených osobám, které dojíždějí do svého zaměstnání a hodlá se věnovat výrobě výkonější třídy motocyklů.

Značka Jawa by se měla poprvé prezentovat na veletrhu Auto Expo 2018 v provedení 350 ccm. Značka určitě bude soutěžit s výrobky Royal Enfield.

Zdroj: www.finacialexpress.com
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bengalúru.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: